Jak przesyłać nam informacje

Dziękujemy, że chcesz pomóc w naszej misji ostrzegania internautów przed zagrożeniami. Jeśli masz w swojej skrzynce podejrzaną wiadomość, prześlij ją na adres poczty adam(malpa)zaufanatrzeciastrona.pl. Jak to najlepiej zrobić?

Aby przeanalizować zagrożenie potrzebujemy tzw. pełnej wersji wiadomości wraz z nagłówkami, najlepiej w formacie EML. Poniżej instrukcje, jak ją pozyskać – powstały plik prosimy przesłać do nas jako załącznik do wiadomości.

  1. Gmail: trójkącik w prawym górnym rogu wiadomości -> „Pokaż oryginał” – zaznacz wszystko, skopiuj i wklej do nowej wiadomości
  2. WP.PL: na belce nad wiadomością „zapisz jako” -> „zapisz mail” i prześlij jako załącznik
  3. Onet: na belce nad wiadomością „Więcej” -> „Wyświetl nagłówki wiadomości” – skopiuj zawartość nagłówków i wklej na końcu do przesyłanej dalej wiadomości oryginalnej
  4. o2.pl: „Więcej” -> „Zapisz na dysku” – prześlij nam plik jako załącznik
  5. Interia: strzałka w dół w prawym górnym rogu -> „Szczegóły wiadomości” – skopiuj wszystkie pola do treści przesyłanej wiadomości.

Jeśli wysyłana wiadomość może zawierać złośliwe oprogramowanie, skorzystaj z formularza kontaktowego – nasza skrzynka pocztowa może odrzucić przesyłkę.

Instrukcja jest niejasna lub masz konto w innym serwisie? Prześlij podejrzaną wiadomość w takiej postaci, w jakiej dotarła, a w razie potrzeby skontaktujemy się bezpośrednio. Dziękujemy!