Czy można załatać błędy w zbackupowanym systemie przed jego odzyskaniem?

dodał 7 maja 2020 o 18:50 w kategorii Info  z tagami:
Czy można załatać błędy w zbackupowanym systemie przed jego odzyskaniem?

Kopia bezpieczeństwa systemu operacyjnego kojarzy się nam raczej z czymś statycznym. Zrobić, przechować, odzyskać. Technologia jednak poszła do przodu i dzisiaj możliwości są dużo większe. Jakie – zobaczcie sami.

Firma Acronis pewnie kojarzy się naszym Czytelnikom z rozwiązaniami do tworzenia kopii bezpieczeństwa. I słusznie, bo od tego zaczynała – warto jednak wiedzieć, że dzisiaj oferuje znacznie więcej, a jej platforma Acronis Cyber Protect dużo szerzej traktuje ochronę danych, sporo potrafi i ma ciekawe sztuczki w zanadrzu.

Szczegóły tego, co potrafi Acronis Cyber Protect poznacie we wtorek na webinarze prowadzonym przez inżyniera Acronisa. Nas wiele funkcji zaskoczyło – zobaczcie, czy i dla was będą ciekawą niespodzianką. Tu link do zapisów na webinar – a poniżej kilka słów o tym, o czym będzie można posłuchać we wtorek.

Co nowego w Acronisie

Kopie bezpieczeństwa wielu różnorakich środowisk naraz, odtwarzanie fizycznych maszyn jako wirtualne, odtwarzanie OS na sprzęcie innego producenta, diseaster recovery w chmurze czy cofanie efektów ransomware’u i to wszystko w jednolitym interfejsie użytkownika – do tego użytkownicy Acronisa już się przyzwyczaili.

Acronis Cyber Protect to nowy produkt, który poszerza wcześniej oferowane usługi w praktycznym kierunku. Oprogramowanie Acronisa na stacji klienckiej może teraz pełnić wiele funkcji bardzo przydatnych przy zdalnym zarządzaniu komputerami znajdującymi się poza siedzibą firmy. Życie działu IT ułatwiają takie funkcje jak:

  • zdalne zarządzanie / helpdesk,
  • monitoring wykorzystania zasobów (pamięć, procesor itp.),
  • zarządzanie aktualizacjami (Windows, Linux i 37 najpopularniejszych aplikacji, jak przeglądarki czy Java),
  • skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania.

To nie wszystko – te funkcje działają także na kopiach bezpieczeństwa systemów operacyjnych. Gdy zatem pracownik wraca do biura z niezaktualizowanym notebookiem można – przed jego podłączeniem do firmowej sieci – użyć ostatniej kopii bezpieczeństwa, zaktualizować system operacyjny i np. definicje Defendera i dopiero taki backup odtworzyć na jego komputerze.

Kopie bezpieczeństwa można też tworzyć w oparciu o zadane kryteria, np. gdy poziom błędów dysku twardego osiągnie niepokojące wartości można automatycznie wykonać backup, póki jeszcze jest na to czas. Automatyczny backup dysku i pamięci komputera może być także uruchamiany z poziomu systemu DLP w celach śledczych – takie informacje mogą bardzo ułatwić analizę incydentu.

To oczywiście nie wszystkie funkcje Acronis Cyber Protect – jeśli chcecie poznać ich więcej oraz zadać pytania, to będzie ku temu dobra okazja we wtorek o godzinie 19 na webinarze Acronisa, na który zapraszamy.

Dla pełnej przejrzystości – za napisanie i opublikowanie artykułu bierzemy pieniądze.