Jak bezpiecznie pracować z domu – porady dla biznesu i samorządów

dodał 18 maja 2020 o 09:27 w kategorii Info  z tagami:
Jak bezpiecznie pracować z domu – porady dla biznesu i samorządów

Sporo was pracuje z domu od wielu tygodni. Dodatkowo część z was odpowiada za to, by cała reszta mogła bezpiecznie funkcjonować w tym nowym świecie. Dla jednych i dla drugich mamy trochę porad i wskazówek, jak żyć i nie zwariować.

Gdy zaczynaliśmy kwarantannę, wiele firm i organizacji miało całkiem niezłe pojęcie o pracy zdalnej. VPN-y działały, telekonferencje się odbywały, praca z domu się zdarzała. Nikt jednak nie był przygotowany na skalę tego zjawiska i czas jego trwania. Mało firm miało gotowe analizy ryzyka używania różnych programów do telekonferencji, wielu brakowało licencji na zdalne połączenia, liczni pracownicy nie mieli służbowych laptopów. Mimo tego jakoś trzeba było działać – i ten stan nadal trwa.

Zebraliśmy doświadczenia tych, którzy od tygodni walczą z problemem i chcemy się nimi z wami podzielić. Wspólnie z firmą Exatel zapraszamy na webinar, na którym Adam Haertle opowie o tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają na osoby pracujące zdalnie i tę pracę organizujące. Webinary będą dwa – jeden na jednostek samorządu terytorialnego, drugi dla przedstawicieli firm.

Praca zdalna – niebezpieczeństwa czyhające na urzędników

Jak zapewnić pracownikom możliwość pracy z domu, gdy niewiele osób posiada laptopy, a budżety są mocno ograniczone? Jak zadbać o bezpieczeństwo wrażliwych danych? Jakich narzędzi używać, a od jakich trzymać się z daleka? O tym porozmawiamy we wtorek, 19 maja, o 10:30. Zapisy dostępne po kliknięciu w obrazek.

Czy praca zdalna jest bezpieczna? Zapewnij swojej firmie maksimum bezpieczeństwa

Już sam wybór narzędzi do zdalnej komunikacji może przyprawić o zawrót głowy, a pytań pojawia się wiele. Jak zorganizować pracę zdalną? Jak zadbać o jej bezpieczeństwo? Na co zwracać szczególną uwagę? To spotkanie odbędzie się w środę, 20 maja, o 10:30. Zapisy dostępne po kliknięciu w obrazek.

Te dwa webinary to tylko początek dłuższego cyklu – łącznie będzie to 12 spotkań w dwóch ścieżkach, samorządowej i biznesowej. Kolejnymi tematami będą między innymi transformacja cyfrowa, bezpieczeństwo danych, monitoring sieci czy reagowanie na incydenty. Zapowiada się ciekawe kompendium wiedzy, a wszystko online i za darmo. Pełen opis całego cyklu znajdziecie na stronie Exatela. Cały cykl to łącznie 12 spotkań podzielonych na dwie ścieżki. Pierwsza dedykowana jest dla przedstawicieli samorządu terytorialnego (JST), druga zaś dla biznesu oraz dużych instytucji. W ich trakcie eksperci polskiego operatora telekomunikacyjnego oraz zaproszeni goście przybliżą uczestnikom m.in. z jakimi zagrożeniami wiąże się transformacja cyfrowa, jak zabezpieczyć dane, czym jest monitorowanie sieci czy co zrobić, gdy już organizacja zostanie zaatakowana. Więcej informacji na stronie głównej cyklu – https://exatel.pl/bezpieczenstwo-pracy-zdalnej/.

Do zobaczenia we wtorek i środę!

Za przygotowanie i poprowadzenie webinarów oraz ten artykuł bierzemy pieniądze. Dla was webinar jest darmowy.