18.05.2020 | 09:27

avatar

redakcja

Jak bezpiecznie pracować z domu – porady dla biznesu i samorządów

Sporo was pracuje z domu od wielu tygodni. Dodatkowo część z was odpowiada za to, by cała reszta mogła bezpiecznie funkcjonować w tym nowym świecie. Dla jednych i dla drugich mamy trochę porad i wskazówek, jak żyć i nie zwariować.

Gdy zaczynaliśmy kwarantannę, wiele firm i organizacji miało całkiem niezłe pojęcie o pracy zdalnej. VPN-y działały, telekonferencje się odbywały, praca z domu się zdarzała. Nikt jednak nie był przygotowany na skalę tego zjawiska i czas jego trwania. Mało firm miało gotowe analizy ryzyka używania różnych programów do telekonferencji, wielu brakowało licencji na zdalne połączenia, liczni pracownicy nie mieli służbowych laptopów. Mimo tego jakoś trzeba było działać – i ten stan nadal trwa.

Zebraliśmy doświadczenia tych, którzy od tygodni walczą z problemem i chcemy się nimi z wami podzielić. Wspólnie z firmą Exatel zapraszamy na webinar, na którym Adam Haertle opowie o tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają na osoby pracujące zdalnie i tę pracę organizujące. Webinary będą dwa – jeden na jednostek samorządu terytorialnego, drugi dla przedstawicieli firm.

Praca zdalna – niebezpieczeństwa czyhające na urzędników

Jak zapewnić pracownikom możliwość pracy z domu, gdy niewiele osób posiada laptopy, a budżety są mocno ograniczone? Jak zadbać o bezpieczeństwo wrażliwych danych? Jakich narzędzi używać, a od jakich trzymać się z daleka? O tym porozmawiamy we wtorek, 19 maja, o 10:30. Zapisy dostępne po kliknięciu w obrazek.

Czy praca zdalna jest bezpieczna? Zapewnij swojej firmie maksimum bezpieczeństwa

Już sam wybór narzędzi do zdalnej komunikacji może przyprawić o zawrót głowy, a pytań pojawia się wiele. Jak zorganizować pracę zdalną? Jak zadbać o jej bezpieczeństwo? Na co zwracać szczególną uwagę? To spotkanie odbędzie się w środę, 20 maja, o 10:30. Zapisy dostępne po kliknięciu w obrazek.

Te dwa webinary to tylko początek dłuższego cyklu – łącznie będzie to 12 spotkań w dwóch ścieżkach, samorządowej i biznesowej. Kolejnymi tematami będą między innymi transformacja cyfrowa, bezpieczeństwo danych, monitoring sieci czy reagowanie na incydenty. Zapowiada się ciekawe kompendium wiedzy, a wszystko online i za darmo. Pełen opis całego cyklu znajdziecie na stronie Exatela. Cały cykl to łącznie 12 spotkań podzielonych na dwie ścieżki. Pierwsza dedykowana jest dla przedstawicieli samorządu terytorialnego (JST), druga zaś dla biznesu oraz dużych instytucji. W ich trakcie eksperci polskiego operatora telekomunikacyjnego oraz zaproszeni goście przybliżą uczestnikom m.in. z jakimi zagrożeniami wiąże się transformacja cyfrowa, jak zabezpieczyć dane, czym jest monitorowanie sieci czy co zrobić, gdy już organizacja zostanie zaatakowana. Więcej informacji na stronie głównej cyklu – https://exatel.pl/bezpieczenstwo-pracy-zdalnej/.

Do zobaczenia we wtorek i środę!

Za przygotowanie i poprowadzenie webinarów oraz ten artykuł bierzemy pieniądze. Dla was webinar jest darmowy.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2020.05.18 09:38 Janusz

  Linki do zapisów już wygasły?

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.05.18 12:14 adamh

   Działa, trzeba wyłączyć blokowanie reklam…

   Odpowiedz
 • avatar
  2020.05.18 10:11 pocnor

  Link dla biznesu nie działa

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.05.18 12:16 adamh

   Poprawione, powinno być już OK

   Odpowiedz
   • avatar
    2020.05.18 20:50 ktoś

    no nie wiem, mi tez nie dziala. Nie mogę zapisac się na żaden z webonariów.

    Odpowiedz
 • avatar
  2020.05.18 16:12 łoku

  Możesz wspomnieć coś o prywatności w mailach. Informacja o webinarium dotarła do firmy, w której pracuję, jako mail z ~40 odbiorcami, którzy wcale nie byli w UDW/BCC. Większość z nazwiskami informatyków pracujących w różnych instytucjach, będących zapewne klientami firmy Exatel.

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.05.19 09:56 Piotr Mierzwiński EXATEL

   Dziwna sytuacja. Sprawdziliśmy ponownie i jest ok. Ale w życiu pewne są tylko dwie rzeczy – podatki i śmierć. Dlatego spróbuje się z Tobą skontaktować przez redakcję Z3S by sprawę wyjaśnić.

   Odpowiedz
   • avatar
    2020.05.19 11:01 łoku

    Pani J. z dwoma nazwiskami. Ale spokojnie, chciała dobrze, zdarzyło się i tyle.

    Odpowiedz
 • avatar
  2020.05.19 10:14 Lena

  Link do rejestracji na jst nadal nie działa ?

  Odpowiedz
  • avatar
   2020.05.19 10:22 Adam Haertle

   A bez blokera reklam?

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Jak bezpiecznie pracować z domu – porady dla biznesu i samorządów

Komentarze