25.10.2018 | 07:59

avatar

redakcja

Zapraszamy na nasz webinar o zarządzaniu cyklem bezpieczeństwa danych w chmurze

Czas na kolejną część naszej serii “Jak bezpiecznie przenieść się do chmury” – już dziś wieczorem i jutro w południe porozmawiamy o zarządzaniu cyklem życia bezpieczeństwa danych. Omówimy związane z tym wyzwania i pokażemy najlepsze praktyki.

Wspólnie z firmą Aruba Cloud, dostawcą usług chmurowych, przygotowaliśmy cykl artykułów i webinarów, których czytelnicy i uczestnicy gromadzą wiedzę potrzebną, by móc w pełni świadomie podjąć decyzję dotyczącą przenosin swojej infrastruktury – w części lub w całości – do chmury. Za nami już wiele artykułów i kilka webinarów – pora na kolejne, już dziś 25 października o 20:00 oraz w piątek 26 października o 12:00.

Zarządzanie cyklem życia bezpieczeństwa danych w chmurze

To już czwarty webinar w tym roku poświęcony zagadnieniom związanym z migracją do chmury. Tym razem uczestnicy dowiedzą się, jakie są fazy cyklu życia danych oraz na jakie wyzwania na każdym z etapów można natknąć się przy przetwarzaniu danych w chmurze (gdzie one są i kto ma do nich dostęp). Przedstawiona zostanie też propozycja podejścia do zarządzania bezpieczeństwem danych w chmurze oraz kilka przykładów zabezpieczeń na każdym z etapów cyklu.

Nasz ekspert, Marcin Fronczak, jest świetną osobą do poprowadzenia tego webinara – jest prezesem Cloud Security Alliance Polska, a także jako pierwszy w Polsce został posiadaczem certyfikatu i trenerem z zakresu bezpieczeństwa chmur Certified Cloud Security Knowledge (CCSK).

Program wydarzenia:

 • 00:00 – Start, podsumowanie zagadnień poruszanych w poprzednich artykułach
 • 00:10 – Fazy cyklu życia danych w chmurze
 • 00:30 – Najlepsze praktyki ochrony danych w chmurze
 • 00:45 – Podsumowanie
 • 00:50 – Sesja pytań od uczestników
 • 01:00 – Zakończenie sesji

Webinar dla Waszej wygody będzie miał dwa terminy – odbędzie się już dziś, czyli w czwartek, 25 października, o godzinie 20:00 oraz w piątek, 26 października, o godzinie 12:00. Wpiszcie już teraz do kalendarzy! Możecie zarejestrować się na wybrany termin, ale nikogo nie wyrzucimy, jeśli zapisze się na oba. W obu terminach pokażemy ten sam materiał, za to pytania widzów mogą się różnić :) Do zobaczenia już wkrótce online.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2018.10.26 09:01 Paulina

  Będzie gdzieś zapis z webinaru ?

  Odpowiedz
  • avatar
   2018.10.26 10:11 Marcin

   Będzie, dopytam organizatora gdzie i kiedy będzie dostępny

   Odpowiedz
   • avatar
    2018.10.26 10:56 Andrzej

    To nie do końca tak różowo. W takcie webinariów zawsze jest zapewnienie, że nagranie będzie dostępne i tak było do pewnego czasu, ale kilku ostatnich nie ma. Kiedyś były publikowane na stronie Aruby ew. YT, potem miały być na stronie Z3S, ale tu albo nie ma albo tak są dokładnie ukryte. Szukałem np. ostatnio wrześniowego webinarium o incydentach w chmurze i nie mogę nigdzie znaleźć.

    Odpowiedz
 • avatar
  2018.10.26 09:10 Lopee

  Czy uczestnictwo z poziomu PC nadal wymaga od przeglądarki obsługi flasha?

  Odpowiedz
 • avatar
  2018.10.26 10:17 Towaro

  Chciałem przystąpić do webinaru, jednak w momencie, w którym platforma Click Meeting poprosiła o instalację wtyczki Adobe Flash, to zrezygnowałem. Od wielu miesięcy nie spotkałem strony, która używałaby tej przestarzałej technologii.

  Odpowiedz
  • avatar
   2018.10.26 11:27 Duży Pies

   OK, Flash nie jest bezpieczny.
   Ale chyba nie jest problemem uruchomić go np. na VirtualBox/VMware?
   Jako informatyk możesz spotkać się ze starą, niewspieraną technologią. Co wtedy, strzelisz focha, powiesz że to stare i nie ruszam tego? Wydoroślej!

   Odpowiedz
   • avatar
    2018.10.26 12:15 przestań tak się spinać

    to uprzejma rada dla organizatorów. będą mieli większą oglądalność. ile osób będzie specjalnie instalować wtyczkę której ich przeglądarka nie posiada? raczej zamknie kartę

    Odpowiedz
    • avatar
     2018.10.26 21:35 Duży Pies

     To co piszesz to prawda.
     Ale ja warknąłem na niego bo widać że to lamer co ma zawsze problem. Gdyby miał jaja to by podszedł do problemu jak do wyzwania które należy podjąć i które docelowo może go rozwinąć.
     Wiele razy tak miałem że coś szło nie tak ale cierpliwie dłubałem aż problem rozwiązałem i przy okazji czegoś nowego się nauczyłem. Dużo nauczyłem się sam siedząc godzinami przy kompie, wiem jak ważna jest praca własna. Potrzebna jest wola walki, pokora i cierpliwość, bez tego ani rusz.

     Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zapraszamy na nasz webinar o zarządzaniu cyklem bezpieczeństwa danych w chmurze

Komentarze