Wielkimi krokami nadchodzi 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w niedzielę główny moment, ale zbiórki trwają cały czas – także w sieci. Jak nie dać się nabrać oszustom i upewnić , że wpłacacie na właściwe konto? Prosta instrukcja poniżej.
Internetowi oszuści nie mają serca ani sumienia. Kradli już pieniądze, podszywając się pod rodziców chorych dzieci czy zbiórki dla Ukrainy. Nie widzieliśmy w tym roku jeszcze „oszustwa na WOŚP”, ale w tym wypadku warto dmuchać na zimne, szczególnie że WOŚP uruchomił narzędzie do weryfikacji wiarygodności zbiórek.
Sprawdź eSkarbonkę
Głównym miejscem zbiórek online są spersonalizowane eSkarbonki (naszą znajdziecie pod tym linkiem). Instrukcja weryfikacji dla osób uważających, że trudno je oszukać: sprawdź, czy adres strony to https://eskarbonka.wosp.org.pl/[tu identyfikator skarbonki].
Instrukcja weryfikacji dla pozostałych internautów: użyj strony Sprawdź Skarbonkę, przygotowanej przez WOŚP.
To nie koniec instrukcji :)
Po pierwsze, przekażcie te informacje swoim bliskim, którzy chcieliby wesprzeć WOŚP – dzięki temu mogą być pewni, że ich pieniądze trafią tam, gdzie powinny.
Po drugie, sprawdźcie naszą eSkarbonkę – a może przy okazji dorzucicie kilka groszy. Po spektakularnym sukcesie naszej zbiórki dla polskich medyków ratujących ludzi na ukraińskim froncie (w sumie uskładaliśmy 80 000 PLN) nie śmiemy prosić o dużo w tak krótkim odstępie – ale może kilka PLN uda się dorzucić dla WOŚP.
Po trzecie, jeśli traficie gdzieś na podejrzaną zbiórkę, zgłaszajcie nam od razu – sprawdzimy i damy znać.
Komentarze
Jeśli chodzi o zbiórki to przede wszystkim nie należy słuchać psychiatrów. Ostatnie dni pokazały, że kiedy psychiatra wzywa do zbiórki to po zgromadzeniu środków okazuje się, iż nie można ich przeznaczyć na deklarowany cel ;-)
mnie najbardziej fascynuje, że w tym roku WOŚP ma swoje NFT. jak pierwszy raz zobaczyłem tego stronę to byłem przekonany, że to jakiś scam, ale to jednak prawda
Przeciez tu jeden pasuje do drugiego. WOSP i NFT to idalne polaczenie.