29.07.2012 | 16:23

Adam Haertle

Chińczycy łapią chińskich hakerów

Z jednej strony często słyszymy o włamaniach komputerowych, w których wszystkie nitki prowadzą do chińskiego kłębka, a z drugiej rzadko czytamy o tym, by w Chinach aresztowano przestępców komputerowych. Tym razem jednak włamywacze najwyraźniej źle wybrali cele swoich ataków.

Kilka dni temu chińska policja aresztowała 165 osób, działających w gangu specjalizującym się w sprzedaży fałszywych certyfikatów zawodowych. Fałszerze nie tylko produkowali niezbędne dokumenty, ale, co ważniejsze, zapewniali również, że w razie próby weryfikacji certyfikatu online, dane uzyskane w odpowiedzi serwera będą zgodne z tymi wypisanymi na fałszywym dokumencie. Dokonywali tego włamując się do rządowych serwisów świadczących usługi weryfikacji certyfikatów i dodając do baz danych swoich nielegalnych klientów. Pomysł ciekawy, jednak najwyraźniej włamania do chińskich serwisów rządowych traktowane są w Chinach poważniej niż włamania do ich zachodnich odpowiedników.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Chińczycy łapią chińskich hakerów

Komentarze