Kiedy ostatni raz chowaliście grubszą gotówkę w sejfie? Jak bardzo ufacie mechanizmom zapewniającym bezpieczeństwo waszych pieniędzy w banku online? Jak bardzo powinniście ufać? O tym porozmawiamy w niedzielę z fachowcem. Poznajcie Macieja.
Od administratora sieci i baz danych, przez eksperta bezpieczeństwa, do dyrektora działu bezpieczeństwa jednego z największych banków w Polsce – Maciej Ogórkiewicz pokonał bez wątpienia bardzo ciekawą drogę zawodową. Ostatnie 12 lat związany z bankiem ING, o bezpieczeństwie w bankowości wie wszystko (choć sam pewnie temu zaprzeczy, ale to tylko ze skromności). Dzisiaj w ING odpowiada zarówno za bezpieczeństwo informacji, jak i środków klientów, więc tematów do rozmowy nam nie zabraknie. Oprócz ścieżki zawodowej na pewno poruszymy tematy najbliższe naszym słuchaczom, czyli bezpieczeństwa ich własnych pieniędzy. Porozmawiamy o cyberprzestępczości i o tym, co banki mogą (a czego nie mogą) robić, by ratować środki swoje i klientów przed złodziejami.
Tematów pewnie będzie tyle, że ryzyko przekroczenia zaplanowanej godziny audycji oceniamy jako wysokie. Czekamy też na wasze pytania zadawane na żywo podczas audycji. Do usłyszenia!
UWAGA: W tym tygodniu nagród nie będzie, ale już wkrótce na scenę wjedzie duży sponsor z fajnymi nagrodami – nie traćcie nadziei, umowa w trakcie podpisywania.
Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.
Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.
Czy będzie Stefan?
To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.
Komentarze
Ooo, dawno nie było tak wczesnej zapowiedzi!
Pytania:
1. Czy są robione przymiarki do wprowadzenia U2F dla chętnych klientów?
2. Czy chodzą jakieś słuchy na temat „credit freeze”? – Zależne od dobrej woli konkretnych banków, czy kwestia decyzji KNF?
pytanie o U2F +1
Pytania:
1. Czy ciężko wdrożyć tymczasowe zablokowanie karty?
np. byłem na ciężkiej imprezie i zapodziałem portfel, lepiej tymczasowo zablokować do czasu odnalezienia
2. Czy ciężko wdrożyć tymczasowe odblokowanie karty?
np. ktoś jest przezorny i ma „ciągle tymczasowo” zablokowaną kartę.
Odblokowuje na 1 minutę i płaci. System z automatu ponownie blokuje.
$ ./unblock.sh && 1m && block.sh &
W mBanku jest możliwość tymczasowej blokady karty. Ręcznie – trzeba potwierdzać SMS/aplikacją.
Czy ciężko wdrożyć tymczasowe PIN-y? Czyli TOTP jako PIN.