Co czytać, słuchać i oglądać, by być na bieżąco w obszarze bezpieczeństwa

dodał 10 maja 2021 o 20:47 w kategorii Info  z tagami:
Co czytać, słuchać i oglądać, by być na bieżąco w obszarze bezpieczeństwa

Konsumowanie informacji w naszej branży jest obowiązkowe, lecz nie jest prostym zajęciem. Sam wybór wiarygodnych i szybkich źródeł już jest dużym wyzwaniem. Postaram się go wam trochę uprościć – zapraszam na poświęcony temu webinar.

Niebezpiecznik, Sekurak, ZaufanaTrzeciaStrona – łatwo się do tych trzech serwisów ograniczyć, lecz na nich zdecydowanie świat się nie kończy. Co warto czytać? Gdzie zaglądać regularnie? Na te pytania odpowiadałem już w 2012 i 2015 roku, czas najwyższy na sporą aktualizację.

Już we wtorek i środę zapraszam na dwa webinary sponsorowane przez Arubę:

Przy okazji możecie też zarejestrować się na mój kolejny webinar o bezpieczeństwie sieci Wi-Fi.

Wszystkie linki i terminy znajdziecie w tym katalogu naszych webinarów. Webinary są otwarte i darmowe – sponsorem jest firma Aruba Cloud.

O czym będę opowiadał

Na pewno opowiem o tym, jak sam zbieram informacje, gdzie nimi się dzielę i jak najłatwiej się z nimi zapoznać. Opowiem nie tylko o źródłach, z których korzystam, ale także o sposobie, w jaki konsumuję taką wiedzę (i jakim cudem skanuję ok. 500 nagłówków dziennie).

Oprócz omówienia źródeł pisanych pochylę się także nad źródłami multimedialnymi – jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałem sobie, że będzie taki wybór treści audio i wideo. Postaram się zrobić przegląd zarówno źródeł polskojęzycznych, jak i tych po angielsku.

Zapraszam do udziału – postaram się odpowiedzieć na każde wasze pytanie.

Dla przypomnienia – linki do rejestracji na ten (i kolejne) webinary znajdziecie pod tym adresem.