Co się dzieje w sieci Tor – od historii polskich serwisów po teraźniejszość

dodał 24 czerwca 2020 o 21:03 w kategorii Info  z tagami:
Co się dzieje w sieci Tor – od historii polskich serwisów po teraźniejszość

Jak działa Tor i kto za to płaci? Kim byli Borat i Master0? Dlaczego padły PBM, ToRepublic i Hydra? Skąd wzięła się Cebulka? Tematów związanych z siecią Tor, a szczególnie jej polską częścią, nie brakuje. O wszystkich opowiem już wkrótce.

Sieć Tor to temat rzeka. Krąży wokół niej wiele mitów, a jak wiecie, ja lubię mity obalać, zatem czas najwyższy opowiedzieć, co jest prawdą, a co fałszem i czy jestem tym Krangiem, czy nie. Zapraszam na nowy webinar pod patronatem Aruba Cloud, tradycyjnie w dwóch terminach:

Skoro chcecie o tym Torze…

Po poprzedniej serii webinarów, poświęconych usługom VPN, wypełniliście około tysiąca ankiet, w których wskazywaliście, jaki temat mam poruszyć w kolejnym wydaniu. Na drugim miejscu popularności znajdował się właśnie Tor, więc czas zrealizować wasze życzenia.

Wybór tematów kolejnego webinara

O czym będę opowiadał? Harmonogram wygląda tak:

  • 00:00 – Start, wstęp, czym jest Tor, kto za to płaci i jak to działa
  • 00:15 – Czy Tora da się zhakować – trochę historii
  • 00:30 – Historii ciąg dalszy, tym razem polskie strony w Torze na przestrzeni dziejów i ich losy
  • 00:50 – Co dzisiaj można w Torze znaleźć, a czego nie
  • 00:55 – Sesja pytań od uczestników
  • xx:xx – Zakończenie webinara, gdy skończą się wam pytania (albo mi odpowiedzi, ale to się jeszcze nie zdarzyło)

W godzinę ciężko wyczerpać temat, ale postaram się poruszyć najważniejsze wątki i podzielić niektórymi teoriami, szczególnie dotyczącymi losów polskich serwisów w sieci Tor. Oczywiście na koniec odpowiem na każde wasze pytanie (również te o koniach i kaczkach).

Zalecam szybką rejestrację, bo choć przy webinarze o VPN-ach udało się namówić Arubę na dwie edycje ekstra, to nie ma gwarancji, że powiedzie się i tym razem – a limit wynosi 1000 osób na jedną sesję. Kto pierwszy, ten lepszy. Tu guzik do rejestracji na poniedziałek o 20:00:

A tu guzik do rejestracji na wtorek na godzinę 12:00:

Do zobaczenia online!