Co zrobić, by kopie bezpieczeństwa były naprawdę bezpieczne

dodał 16 czerwca 2017 o 06:56 w kategorii HowTo, Info  z tagami:
Co zrobić, by kopie bezpieczeństwa były naprawdę bezpieczne

Czas na trzecią część naszego cyklu webinarów poświęconych bezpieczeństwu serwerów, realizowanego wspólnie z Aruba Cloud. Ostatnio rozmawialiśmy o aktualizacjach, zatem teraz czas na odcinek o kopiach bezpieczeństwa.

Nasze dotychczasowe webinary z Aruba Cloud cieszyły się sporą popularnością – odwiedzaliście je bardzo licznie a z wieloma z Was prowadziliśmy na czacie ciekawe dyskusje. Kontynuujemy zatem cykl poświęcony bezpieczeństwu serwerów i zapraszamy Was na kolejną jego część.

Jak zabezpieczyć swój serwer – kopie bezpieczeństwa

W trakcie trzeciego webinara zobaczysz na żywo, co może pójść nie tak w trakcie tworzenia kopii bezpieczeństwa. Omówimy także najważniejsze zasady tworzenia backupów oraz przydatne narzędzia. Dowiesz się, co robić, by kopia bezpieczeństwa była faktycznie bezpieczna i skutecznie pełniła swoją rolę. Nie zabraknie także historii o wpadkach związanych z backupami.

Webinar poprowadzi jeden ze współpracujących z nami na stałe trenerów, Borys Łącki, specjalista zajmujący się testami penetracyjnymi, autor kilkudziesięciu prelekcji na branżowych konferencjach, od ponad 15 lat związany z bezpieczeństwem IT. W trakcie i po zakończeniu webinara będziecie mieli możliwość porozmawiania z prowadzącym oraz redakcją serwisu i zadania Waszych pytań.

Program wydarzenia:

00:00 – Start, incydenty związane z tematem webinara – przykłady i statystyki
00:10 – Kopie zapasowe – najważniejsze zasady, narzędzia, problemy
00:30 – DEMO: Błędy w konfiguracji usług typu backup
00:45 – Podsumowanie
00:50 – Sesja pytań od uczestników
01:00 – Zakończenie sesji

Webinar dla Waszej wygody będzie miał dwa terminy – odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 12 oraz dzień później, we wtorek o godzinie 20. Możecie zarejestrować się na wybrany termin, ale nikogo nie wyrzucimy, jeśli zapisze się na oba. W obu terminach pokażemy ten sam materiał, za to pytania widzów mogą się różnić :) Zapraszamy i do zobaczenia już wkrótce online!