16.06.2017 | 06:56

avatar

Adam Haertle

Co zrobić, by kopie bezpieczeństwa były naprawdę bezpieczne

Czas na trzecią część naszego cyklu webinarów poświęconych bezpieczeństwu serwerów, realizowanego wspólnie z Aruba Cloud. Ostatnio rozmawialiśmy o aktualizacjach, zatem teraz czas na odcinek o kopiach bezpieczeństwa.

Nasze dotychczasowe webinary z Aruba Cloud cieszyły się sporą popularnością – odwiedzaliście je bardzo licznie a z wieloma z Was prowadziliśmy na czacie ciekawe dyskusje. Kontynuujemy zatem cykl poświęcony bezpieczeństwu serwerów i zapraszamy Was na kolejną jego część.

Jak zabezpieczyć swój serwer – kopie bezpieczeństwa

W trakcie trzeciego webinara zobaczysz na żywo, co może pójść nie tak w trakcie tworzenia kopii bezpieczeństwa. Omówimy także najważniejsze zasady tworzenia backupów oraz przydatne narzędzia. Dowiesz się, co robić, by kopia bezpieczeństwa była faktycznie bezpieczna i skutecznie pełniła swoją rolę. Nie zabraknie także historii o wpadkach związanych z backupami.

Webinar poprowadzi jeden ze współpracujących z nami na stałe trenerów, Borys Łącki, specjalista zajmujący się testami penetracyjnymi, autor kilkudziesięciu prelekcji na branżowych konferencjach, od ponad 15 lat związany z bezpieczeństwem IT. W trakcie i po zakończeniu webinara będziecie mieli możliwość porozmawiania z prowadzącym oraz redakcją serwisu i zadania Waszych pytań.

Program wydarzenia:

00:00 – Start, incydenty związane z tematem webinara – przykłady i statystyki
00:10 – Kopie zapasowe – najważniejsze zasady, narzędzia, problemy
00:30 – DEMO: Błędy w konfiguracji usług typu backup
00:45 – Podsumowanie
00:50 – Sesja pytań od uczestników
01:00 – Zakończenie sesji

Webinar dla Waszej wygody będzie miał dwa terminy – odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 12 oraz dzień później, we wtorek o godzinie 20. Możecie zarejestrować się na wybrany termin, ale nikogo nie wyrzucimy, jeśli zapisze się na oba. W obu terminach pokażemy ten sam materiał, za to pytania widzów mogą się różnić :) Zapraszamy i do zobaczenia już wkrótce online!

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2017.06.16 15:49 Zet

  > Wciskając ten przycisk wyrażasz zgodę na […] kontakt w sprawie tego wydarzenia, jak również innych jego usług.

  A jak nie chcę wyrazić zgodny na kontakt w sprawie innych usług?

  Odpowiedz
  • avatar
   2017.06.16 16:22 Adam

   To nie naciskasz przycisku, proste.

   Odpowiedz
   • avatar
    2017.06.20 10:23 Wredny

    Zgoda dorozumiana? Czy aby to nie sprzeczne z obowiązującymi przepisami? O ile kojarzę, to zwłaszcza w przypadku danych osobowych, zgoda dorozumiana jest niedopuszczalna! Szkolicie z RODO, a takiego drobiazgu reklamowanej usłudze nie chcecie sprostować? Macie rację, że jak Ktoś nie chce to może nie klikać! Tylko czy warto klikać skoro przepis prawny sobie, a firmy sobie. pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • avatar
     2017.06.27 11:35 kszh

     W zdaniu znajduje się zapis o kontakcie w sprawie innych usług. Wobec tego nie ma mowy o „dorozumieniu” czy „domniemaniu”. Informacja podana jest wprost.

     Odpowiedz
 • avatar
  2017.06.17 08:49 webinar

  Hej. Pytanie. Czy istnieje możliwość dotarcia do poprzednich webinariow? Jeśli tak to czy mogę poprosić o link i/lub namiary? Dzięki :)

  Odpowiedz
   • avatar
    2017.06.27 11:37 kszh

    Niestety, są dwa o zbliżonej tematyce, lecz nie ten o backupie.

    Odpowiedz
   • avatar
    2017.06.28 13:59 Paweł

    @Borys, a gdzie najnowszy webinar?

    Odpowiedz
    • avatar
     2017.06.29 18:51 Borys Łącki

     Pytanie było o POPRZEDNIE webinary :) Dostałem informację od firmy Aruba, że na pewno pojawi się też ten webinar z Backupów – musicie czasami tam zaglądać i sprawdzać czy już jest :)

     Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Co zrobić, by kopie bezpieczeństwa były naprawdę bezpieczne

Komentarze