01.06.2021 | 07:38

avatar

Adam Haertle

Co zrobić, gdy SOC nie nadąża? Zapraszamy do posłuchania opowieści z frontu

Ilu incydentów lub ich skutków można było uniknąć, gdyby SOC zareagował na czas? Firmy rzadko chwalą się tym, że nie zdążyły zatrzymać przestępców – choć mogły. Już wkrótce opowiemy kilka takich historii podczas webinaru.

Zalanie analityków zgłoszeniami, z których wiele nie zostanie poprawnie przeanalizowanych, to problem, z którym codziennie musi sobie radzić wiele zespołów Security Operations Center. Czasem przy odrobinie szczęścia udaje się wyłapać te krytyczne – czasem jednak giną one w gąszczu mniej ważnych spraw.

Już 9 czerwca podczas webinaru na żywo Adam opowie kilka prawdziwych historii, pokazujących przykre skutki przeładowania pracą analityków SOC, a eksperci Mediarecovery pokażą, jak pracę SOC (i nie tylko!) można usprawnić dzięki automatyzacji i wsparciu organizacji procesów. Zapraszamy do rejestracji.

Przykłady incydentów

Podczas spotkania usłyszycie opowieść o tym, jak można było o kilka miesięcy wcześniej wykryć słynny incydent w KNF, prowadzący do zainfekowania kilku poważnych banków. Adam opowie, do czego doprowadziło ignorowanie alertów o wygasłych certyfikatach SSL w urządzeniach do monitorowania ruchu sieciowego. Nie zabraknie też opowieści o tym, jak przestępcy szybciej kradli pieniądze, niż pracownicy bankowego zespołu bezpieczeństwa nadążali z blokowaniem rachunków (chociaż wiedzieli, które trzeba zablokować).

W drugiej części webinaru będziecie mogli dowiedzieć się, jak działają rozwiązania typu SOAR i jak mogą pomóc w rozwiązaniu nie tylko niektórych problemów zespołów SOC, ale także w innych obszarach organizacji. Nie zabraknie też demonstracji na żywo rozwiązania XSOAR, podczas której eksperci pokażą, jak wygląda działanie systemu i jak można zautomatyzować analizę incydentów – wszystko na prawdziwych przykładach. Pod tym linkiem możecie się zarejestrować.

Do zobaczenia!

Dla pełnej przejrzystości – za przygotowanie webinaru i opublikowanie tego zaproszenia bierzemy pieniądze.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2021.06.01 20:33 sigi

  To teraz już będziecie robić reklamę każdemu kto zapłaci?

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.06.01 21:17 Adam Haertle

   90% propozycji odrzucamy. A o co chodzi?

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.06.02 00:19 liściasty

   wolne rynke kolego, Adam prowadzi stronę, więc Adam shilluje swój kontent.
   Biorąc pod uwagę jego występy i sposób ich prowadzenia, nie pogniewałbym się gdyby zapowiadał w ten sposób więcej wydarzeń ze swoim udziałem.

   Odpowiedz
  • avatar
   2021.06.05 15:26 Szymon

   Fajnie podany materiał sponsorowany. Strona zarabia, ja oglądam ciekawy materiał, producent softu ma reklamę. Win-win, ale przyczepić się zawsze można, choćby dla zasady ;-)

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.06.06 13:37 Slawomirex

  Czy mozna posluchac bez wczytywania sie i bez rejestracji?

  Odpowiedz
  • avatar
   2021.06.06 13:42 Adam Haertle

   Nie.

   Odpowiedz
 • avatar
  2021.06.06 21:06 m

  Na stronie do rejestracji spod linku certyfikat wygasł i podawanie swoich danych chyba nie jest bezpieczne…

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Co zrobić, gdy SOC nie nadąża? Zapraszamy do posłuchania opowieści z frontu

Komentarze