Czy korzystać z publicznego Wi-Fi i jak zabezpieczyć swoją sieć domową

dodał 2 czerwca 2021 o 09:39 w kategorii Info  z tagami:
Czy korzystać z publicznego Wi-Fi i jak zabezpieczyć swoją sieć domową

Wi-Fi stało się nieodłącznym elementem naszego życia. Wolność od kabli jest bezcenna – pod warunkiem, że nie płacimy za nią naszym bezpieczeństwem. Jak mądrze i bezpiecznie używać sieci Wi-Fi? O tym dowiecie się dzisiaj wieczorem.

Czy warto wymienić router na obsługujący WPA3? Czy można używać bankowości internetowej w kawiarence internetowej? Kto jest atakowany w hotelowych sieciach Wi-Fi? Na te pytania odpowiedzi usłyszycie dzisiaj (w środę) o godzinie 20. Tu można się zarejestrować (za darmo!), jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

O czym będę opowiadał

Zaczniemy od historii sieci Wi-Fi i historii ich bezpieczeństwa. Omówimy dostępne standardy i najciekawsze ataki, a także sprawdzimy, czy należy się ich bać, czy może niekoniecznie. Nie zabraknie także opowieści o najciekawszych atakach przeprowadzonych przy użyciu sieci Wi-Fi. Przyjrzymy się również rekomendacjom banków odnośnie korzystania z publicznych hotspotów oraz pośmiejemy się trochę z niektórych z nich. Na koniec zobaczymy podstawowe (i trochę bardziej zaawansowane) zasady bezpiecznej konfiguracji domowych routerów.

Zapraszam do udziału – postaram się odpowiedzieć na każde wasze pytanie.

Dla przypomnienia – link do rejestracji znajdziecie pod tym adresem.