03.04.2013 | 10:42

avatar

Adam Haertle

Facebook odebrał użytkownikom możliwość usunięcia historii wyszukiwań

Który serwis wie najwięcej o swoich użytkownikach? Konkurencja w tej kategorii toczy się między Google i Facebookiem. A który zapewnia lepsze narzędzia do zarządzania prywatnością użytkownika? Facebook chyba wycofuje się z tej konkurencji.

Wyszukiwania, które prowadzimy za pomocą Google, na pewno mówią o nas dużo więcej niż ich odpowiednik z Facebooka. Ujawnienie tych drugich może jednak także być krępujące – być może nie wszyscy użytkownicy chcą, by ktoś wiedział, że pięć razy dziennie zaglądają na profil swoich ex lub koleżanki z pracy. Google udostępnia użytkownikom możliwość wyłączenia zapisywania ich wyszukiwań oraz skasowanie historii pytań. Facebook jeszcze tydzień temu oferował opcję skasowania historii wyszukiwań – jednak znienacka ją usunął.

Wcześniej, by usunąć historię wyszukiwania, trzeba było wejść na swój profil, następnie dziennik aktywności, w lewym menu pod „komentarze” kliknąć „więcej” i pod „pytania” znaleźć „wyszukiwanie. Po wejściu w tę opcję pojawiał się ekran, na którym można było wyczyścić swoją historię wyszukiwania. Wyglądało to tak:

Opcja usunięcia historii wyszukiwania

Opcja usunięcia historii wyszukiwania

Jak odkrył wczoraj F-Secure, opcja ta znienacka zniknęła. Bez komentarza, bez wyjaśnienia, po prostu zniknęła. Tak jakby jej nigdy nie było. Ciekawe, jakie zmiany nas jeszcze czekają.

Aktualizacja 2013-04-04 Opcja usunięcia historii wyszukiwań ponownie pojawiła się w serwisie.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2013.04.03 11:27 Cysioland

  Czy to jakiś problem? Przecież i tak tylko my widzimy historię.

  Odpowiedz
  • avatar
   2013.04.03 11:41 vizzdoom

   I wszyscy pracownicy… wraz ze służbami ;)

   Ale do tych danych i tak był dostęp, nawet po klikaniu w takie przyciski. Jeśli więc przycisk jest zbędny – spokojnie można było go usunąć ;)

   Odpowiedz
   • avatar
    2013.04.03 21:51 zxzvczxczx

    > I wszyscy pracownicy… wraz ze służbami ;)

    Rozumiem, że pracownicy Facebooka? I tak mieli dostęp nawet po skasowaniu. Bo jeżeli sądzisz, że te dane faktyczne był kasowane z bazy to.. jesteś bardzo naiwny

    Odpowiedz
 • avatar
  2013.04.03 12:17 Whoa

  Team Facebooka pracuje nad nową metodą dokładnego wyszukiwania. Kiedyś to raz pokazali. Pewnie będą chcieli to niedługo wprowadzić, dlatego zbierają historię każdego użytkownika.

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.04.04 15:12 Tony

  Własnie korzystając z waszych wskazówek usunąłem historię. Czy to nie fałszywy alarm?

  Odpowiedz
  • avatar
   2013.04.04 16:18 Adam

   Dziękujemy za informację – po tygodniu Facebook przywrócił usuniętą funkcjonalność.

   Odpowiedz
 • avatar
  2013.04.04 18:08 oro

  Czasem mam wrażenie, że niektórzy są związani z fejsbukiem, jak żona z agresywnym mężem alkoholikiem. Będzie ją lał i zdradzał, a ona zawsze znajdzie powód aby z nim dalej być.

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.04.04 22:51 Cysioland

  STRIMS 4ever facebook w dol

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.06.05 15:22 Zbig

  ale w podpowiedziach wyszukiwarki na FB nawet po wykasowaniu historii wyszukiwań najpierw pokazują się stare wyszukiwania? Jak tego się pozbyć??

  Odpowiedz
 • avatar
  2013.07.29 14:32 ktw

  witam!

  Udało mi się usunąć….ale nie osiągnęłam zamierzonego efektu…..chciałam żeby facebook nie podpowiadał mi w wyszukiwarce znajomych..tzn… w wyszukiwarce nie pokazywał mi jakieś Haliny Kowalskiej która nie jest moja znajomą a której profil kiedyś oglądałam…

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Facebook odebrał użytkownikom możliwość usunięcia historii wyszukiwań

Komentarze