Facebook odebrał użytkownikom możliwość usunięcia historii wyszukiwań

dodał 3 kwietnia 2013 o 10:42 w kategorii Prywatność  z tagami:
Facebook odebrał użytkownikom możliwość usunięcia historii wyszukiwań

Który serwis wie najwięcej o swoich użytkownikach? Konkurencja w tej kategorii toczy się między Google i Facebookiem. A który zapewnia lepsze narzędzia do zarządzania prywatnością użytkownika? Facebook chyba wycofuje się z tej konkurencji.

Wyszukiwania, które prowadzimy za pomocą Google, na pewno mówią o nas dużo więcej niż ich odpowiednik z Facebooka. Ujawnienie tych drugich może jednak także być krępujące – być może nie wszyscy użytkownicy chcą, by ktoś wiedział, że pięć razy dziennie zaglądają na profil swoich ex lub koleżanki z pracy. Google udostępnia użytkownikom możliwość wyłączenia zapisywania ich wyszukiwań oraz skasowanie historii pytań. Facebook jeszcze tydzień temu oferował opcję skasowania historii wyszukiwań – jednak znienacka ją usunął.

Wcześniej, by usunąć historię wyszukiwania, trzeba było wejść na swój profil, następnie dziennik aktywności, w lewym menu pod „komentarze” kliknąć „więcej” i pod „pytania” znaleźć „wyszukiwanie. Po wejściu w tę opcję pojawiał się ekran, na którym można było wyczyścić swoją historię wyszukiwania. Wyglądało to tak:

Opcja usunięcia historii wyszukiwania

Opcja usunięcia historii wyszukiwania

Jak odkrył wczoraj F-Secure, opcja ta znienacka zniknęła. Bez komentarza, bez wyjaśnienia, po prostu zniknęła. Tak jakby jej nigdy nie było. Ciekawe, jakie zmiany nas jeszcze czekają.

Aktualizacja 2013-04-04 Opcja usunięcia historii wyszukiwań ponownie pojawiła się w serwisie.