29.07.2015 | 14:03

avatar

Adam Haertle

Fatalne dziennikarstwo Newsweeka

Ręce opadają gdy widzimy, co „dziennikarze” robią z wiadomościami z obszaru bezpieczeństwa. Dzisiaj spójrzmy na „artykuł” Newsweeka.

Artykuł z Newsweeka

Artykuł z Newsweeka

Setki milionów zhakowanych urządzeń. Setki milionów. Zhakowanych. Urządzeń. Czy naprawdę tak trudno odróżnić zdanie „można ukraść milion samochodów” od „skradziono milion samochodów”? Naprawdę?

Na deser jeszcze ostatnie zdanie: „Na atak szczególnie narażone są Androidy w wersji 2.2 (Froyo) i te, które powstały przed 2012 rokiem„.

Spójrzmy do Guardiana, na którego powołuje się „dziennikarz” (bo przecież do oryginalnego artykułu Zimperium było już za daleko: „affects the Android operating system all the way back to 2010’s version 2.2„.

Drogi Newsweeku, mamy nadzieję, że pisał to bezpłatny stażysta, bo jeśli za takie bzdury płacicie, to szkoda słów.

Artykuł wskazał R0BERTeM.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2015.07.29 16:04 krzyszp

  Czytałem tego arta wczoraj i cholera mnie wzięła… Z taką indolencją jeszcze się nie spotkałem…

  Odpowiedz
  • avatar
   2015.07.29 19:12 Bogdan

   A czego sie mozna spodziewac po tygodniku ktorego redaktorem naczelnym jest pan Tomasz Lis. Jakis czas temu zaslynal z cytowania nieprawdziwych informacji i pozniej za to musial przeprosic. No ale to byla kampania wyborcza a wiec o wiele bardziej powazna sprawa. Za te kaczke napewno nikt ie przeprosi ani niczego nie bedzie prostowal.

   Odpowiedz
 • avatar
  2015.07.29 16:30 gustlik

  On ukradł,czy jemu ukradli- w kradzież był zamieszany. Ważne że tytuł medialny, czytelnik kliknął, pierdyliard reklam się wyświetlił,hajs się zgadza, czyli jest ok.

  Odpowiedz
 • avatar
  2015.07.29 20:04 A6RV2

  Hola, hola.
  Może oni mają inne dane i inne źródła i może te informacje są prawdą.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Fatalne dziennikarstwo Newsweeka

Komentarze