Czy można pasjonować się analizowaniem zagrożeń, jeśli ukończyło się studia prawnicze? Okazuje się, że można, zupełnie nikt tego nie sprawdza! A tak na serio, to czasem wiedza prawnicza pomaga także w naszej branży. Poznajcie Kamila.
Kamil Bojarski zaczynał karierę jak większość prawników – studia na wydziale prawa, staże w kancelariach, tytuł magistra. A potem wszystko rzucił i poszedł na pierwszą linię walki z zagrożeniami w świecie cyber. Pracowicie, szczebel po szczeblu, przeszedł od analityka SOC do lidera w zespole Threat Hunting w firmie Atos, a obecnie zajmuje się analizą zagrożeń w Cisco.
Kamil prowadzi także ciekawego bloga CounterIntelligence.pl, poświęconego zarówno kwestiom analizy zagrożeń, jak i OSINT-owi i bezpieczeństwu narodowemu w kontekście cyber. Szczególnie polecamy jego ostatnie wpisy na temat znaczenia konfliktów w sferze cyber. Kamil stworzył także dystrybucję dedykowaną działaniom w świecie OSINT – ronanVM. Możecie także kojarzyć go z wykładów na Secure 2019 (o modelu diamentowym) czy na x33fcon (o analizie zagrożeń).
Tematów do rozmowy jak zwykle nie zabraknie. Czekamy też na wasze pytania zadawane na żywo podczas audycji. Do usłyszenia!
UWAGA: Wracają nasze słynne konkursy, wraz z całkiem atrakcyjnymi nagrodami. Sponsorem konkursu jest Amazon Ring, twórca inteligentnych urządzeń smart home security. W Polsce zespoły inżynierów Ring pracują w Krakowie, Gdańsku i Warszawie, dostarczając rozwiązania i technologie, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa milionów użytkowników na całym świecie. Aktualne oferty pracy w Ring znajdziecie pod linkiem.
Nagrania wszystkich wcześniejszych odcinków znajdziecie na stronie naszego programu. Tam też możecie zapisać się na powiadomienia o nowych odcinkach.
Jeśli chcecie dostawać powiadomienia o kolejnych odcinkach na swoją skrzynkę, to możecie zapisać się na odpowiednią listę na stronie Rozmowy Kontrolowanej.
Czy będzie Stefan?
To się okaże. Do zobaczenia na żywo w niedzielę. Poniżej gotowy link – możecie oglądać nawet z tego artykułu.
Komentarz
https://www.rp.pl/biznes/art35835871-polskie-sieci-komorkowe-rozdaly-kilkaset-tysiecy-kart-sim
ciekawe, że u nas obowiązują przepisy zmuszające do podania danych a teraz mamy ogromną ilość nierejestrowanych kart sim.
co wiecej wiele osob kupuje karty sim i czlowiek nie wie czy taka karta nie posłuży np. do przestepstwa. (nie mówię, że świadomie, ale po prostu stare telefony, chińskie telefony, brak aktualizacji, lub po porstu włamanie na te komórki)
Nie namawiam by nie dawac telefonów uchodzcom (prawdziwym z ukrainy) ale by znieść ten obowiązek dla Polaków bo to staje się fikcją