13.09.2022 | 11:34

avatar

redakcja

Jest okazja, by zagrać w grę – i to cyber, a do tego strategiczną

Jak naciągnąć budżetową kołderkę na wszystkie ryzyka cyber naraz? Jak ustalić priorytety wydatków, aby najlepiej przygotować się na niespodziewane ataki? To trudne pytania, dlatego warto odpowiedzi przećwiczyć „na sucho” – a do tego wygrać nagrody.

Już 30 września w Warszawie odbędzie się finał II sezonu Ligi Cyber Twierdzy, gry strategicznej poświęconej budowaniu systemu zabezpieczeń IT oraz reagowaniu na losowo wybrane lub z góry określone ataki. Kilkadziesiąt zespołów rywalizuje już od wielu miesięcy o nagrody wynoszące łącznie 20 000 PLN, a wrześniowy finał wyłoni zwycięzców. Czy to oznacza, że nie ma już sensu dołączyć do rozgrywek? Wprost przeciwnie – wrześniowy turniej będzie miał dodatkową pulę nagród, więc nawet siadając do gry pierwszy raz, można zgarnąć atrakcyjną pulę.

O co chodzi

Dłuższy opis zmagań Cyber Twierdzy znajdziecie w naszym artykule z marca. W skrócie – trzeba założyć drużynę, zgłosić do rozgrywek i pojawić się na turnieju. Tam dostaniecie budżet, który musicie rozdysponować na zakup różnych mechanizmów obronnych. Następnie spotkają was różnorakie ataki, które przetestują obronę – i poznacie skutki swoich decyzji. W rundzie finałowej rozegranych będzie 5 scenariuszy, więc będzie też okazja dopracować swoją strategię. Cały mechanizm jest już nieźle skonfigurowany, więc wartość edukacyjna takiego spotkania też będzie niemała. Jeśli dodacie do tego nagrody i networking (impreza to także okazja do spotkań), to macie już sporo powodów, by zgłosić się do finału. A że trzecia edycja już wkrótce, to warto potrenować, jeśli celujecie za rok w najwyższe miejsca rankingu.

Gdzie i kiedy

Finał II sezonu Ligi Cyber Twierdzy odbędzie się 30 września w godzinach 10 – 16 w hotelu Sound Garden w Warszawie. Najlepsza drużyna tego turnieju zgarnie 3000 PLN, więc warto pomyśleć nad zarezerwowaniem tego dnia w kalendarzu. Dodatkowo organizatorzy przygotowują kilka innych nagród niespodzianek, dla drużyn, które pojawią osobiście na turnieju finałowym. Jako patron medialny tego wydarzenia zapraszamy do udziału.

To NIE JEST artykuł sponsorowany – nie braliśmy za jego publikację pieniędzy, bo Liga Cyber Twierdzy to fajna, bezpłatna inicjatywa.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Jest okazja, by zagrać w grę – i to cyber, a do tego strategiczną

Komentarze