28.02.2012 | 18:46

Adam Haertle

JurassicSec publikuje zrzut bazy SQL bip.gov.pl

Objawienie ostatnich kilku dni, grupa JurassicSec, nie próżnuje. Po uraczeniu nas kilkoma zrzutami rożnych mniejszych lub większych zbiorów danych, tym razem opublikowali kompletną bazę SQL serwisu http://bip.gov.pl.

Głównym zadaniem serwisu http://bip.gov.pl jest udostępnianie adresów stron BIP podmiotów zobowiązanych do prowadzenia Biuletynu oraz ich podstawowych danych teleadresowych. Z założenia więc wszystkie informacje zawarte w witrynie powinny  być publiczne (z pominięciem oczywiście haseł administratorów…). Niemniej nie da się ukryć, że różnica między „dane publiczne” a „dane do pobrania w formie zrzutu bazy SQL” jest dość znaczna.

Sam plik zrzutu po rozpakowaniu liczy sobie ok 400MB, jednak wygląda na to, że sporo danych jest w nim zduplikowanych. Na podstawie pobieżnego przeglądu zawartych w zrzucie danych można szacować, że pochodzi z września 2011 (brak późniejszych wpisów w rejestrach zmian zawartych w bazie). Sugeruje to, że albo włamywacze opublikowali dane pozyskane pół roku temu, albo dostali się do bazy zapasowej (lub zapasowego zrzutu danych).

Powrót

Komentarz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

JurassicSec publikuje zrzut bazy SQL bip.gov.pl

Komentarze