02.03.2018 | 11:31

avatar

Adam Haertle

Już w poniedziałek i wtorek webinar poświęcony kwestiom ryzyka w chmurze

Nasz zeszłoroczne webinary cieszyły się dużym powodzeniem, dlatego chcemy kontynuować tradycję. Tegoroczny cykl dotyczył będzie obszaru jak najbardziej na czasie – czyli kwestii tego, czy i jak bezpiecznie przenieść się do chmury.

Wspólnie z firmą Aruba Cloud, dostawcą usług chmurowych, przygotowujemy w tym roku cykl artykułów i webinarów, których czytelnicy i uczestnicy zgromadzą wiedzę potrzebną by móc w pełni świadomie podjąć decyzję dotyczącą przenosin swojej infrastruktury – w części lub w całości – do chmury. Za nami już dwa artykuły wprowadzające w temat, a przed nami pierwszy webinar, na który możecie się już dzisiaj zapisać.

Zarządzanie ryzykiem w chmurze

Pierwszy webinar poświęcony będzie kwestiom zarządzania ryzykiem. Jak każda decyzja dotycząca infrastruktury IT, również przenosiny do chmury muszą być pod tym kątem przeanalizowane. Model cloud computing jest dość skomplikowanym rodzajem usługi outsourcingowej w obszarze technologii informatycznych. W trakcie webinara dowiesz się, jak wygląda odpowiedzialność za jej funkcjonowanie i zabezpieczenie. Omówimy,  jak rodzaj usług chmurowych (infrastruktura, platforma i oprogramowanie) oraz ich rozmieszczenie (publiczna, prywatna, współdzielona, hybrydowa) wpływają na to kto – klient czy dostawca – i na jakiej warstwie usługi jest odpowiedzialny za zapewnienie jej funkcjonowania i wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń. Dowiesz się jakie są ryzyka i zagrożenia specyficzne dla chmury oraz te, które są nieodłączne przy korzystaniu z technologii informatycznych.

Nasz ekspert, Marcin Fronczak, jest świetną osobą do poprowadzenia tego webinara – jest prezesem Cloud Security Alliance Polska a także jako pierwszy w Polsce został posiadaczem certyfikatu i trenerem z zakresu bezpieczeństwa chmur Certified Cloud Security Knowledge (CCSK).

Program wydarzenia:

  • 00:00 – Start, podsumowanie zagadnień poruszanych w poprzednich artykułach
  • 00:10 – Wprowadzenie do zarządzania ryzykiem, odpowiedzialność za zabezpieczanie poszczególnych komponentów i warstw w zależności od modelu i lokalizacji usługi
  • 00:30 – ryzyka i zagrożenia w chmurze – specyficzne i tradycyjne
  • 00:45 – Podsumowanie
  • 00:50 – Sesja pytań od uczestników
  • 01:00 – Zakończenie sesji

Webinar dla Waszej wygody będzie miał dwa terminy – odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 5 marca o godzinie 20 oraz dzień później, we wtorek 6 marca o godzinie 12. Wpiszcie już teraz do kalendarzy! Możecie zarejestrować się na wybrany termin, ale nikogo nie wyrzucimy, jeśli zapisze się na oba. W obu terminach pokażemy ten sam materiał, za to pytania widzów mogą się różnić :) Do zobaczenia już wkrótce online.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Już w poniedziałek i wtorek webinar poświęcony kwestiom ryzyka w chmurze

Komentarze