Kto miałby ochotę pohackować bank razem ze specjalistami z Deloitte?

dodał 24 kwietnia 2018 o 16:57 w kategorii Info, Wykłady  z tagami:
Kto miałby ochotę pohackować bank razem ze specjalistami z Deloitte?

Hej, kto wybiera się na x33fcon w Gdyni? Kto czuje się mistrzem hackowania i chce sprawdzić, czy umie włamać się do banku? Lub – do wyboru – kto chce bronić się przez hackerami? Red Team Deloitte zaprasza na symulowany atak lub obronę banku.

To będzie okazja, by patrzeć ze spokojem na atak hackerski i kibicować dobrym lub złym – wedle życzenia. Można będzie się wcielić w czarny charakter lub zostać rycerzem w cyfrowej zbroi. W tym roku organizatorzy x33fcon Gdynia przygotowali coś wyjątkowego – dedykowaną wirtualną sieć z domeną Active Directory, bankomatami, serwisem sieciowym itp. Tu każdy może zacząć karierę hackera dla zabawy oraz… kasy. To będzie prawdziwy poligon do cyberwalki, w sumie kilkadziesiąt urządzeń: serwerów, stacji, urządzeń sieciowych.

Platforma symuluje infrastrukturę niedużej, ale poważnej, instytucji finansowej: back office + active directory, ATMy, a także system transakcyjny, środowisko developerskie i wszelkie usługi bankowe. Zwracamy uwagę na zadziwiające podobieństwo tej infrastruktury do istniejącej w jednym z obecnych na polskim rynku banków. Ciekawi jakiego? Sprawdźcie szczegóły treningu TUTAJ i nie zapomnijcie się zarejestrować. Żeby nie było za łatwo – bank będzie chroniony tak jak w rzeczywistości – będą działać wszystkie zabezpieczenia, IDSy/IPsy, firewalle, DMZ, itd. Nie będzie tylko strażników z bronią.

Ćwiczenia wg standardów x33fcon czyli Red vs Blue. W przypadku rywalizacji Red Teamów liczą się zdobyte flagi, czasy i czas ewentualnego złapania. Deloitte będzie wspierał czerwone teamy atakujące swoją radą, oczywiście tylko w razie potrzeby. Blue Team będzie stanowił core team z Deloitte i tu będzie można się przyłączyć w roli obserwatora w celach edukacyjnych lub rozrywkowych.

Dla zwycięskiego teamu – nagrody.

Co zrobić, gdy chciałoby się dołączyć do akcji, ale nie ma się drużyny? To nie problem – po rejestracji organizatorzy dopasowują uczestników do drużyn. Dotychczasowe doświadczenia („oj, nigdy nie włamywałem się do banku…!„) nie mają znaczenia, na x33fcon szuka się tylko odważnych, a w zamian wiedza i dobra zabawa. Rekomendowane narzędzia  – Kali Linux powinien wystarczyć. A poza tym sprawdźcie jeszcze raz dokładnie info TU, naprawdę warto.

Z3S jest patronem medialnym imprezy. Więcej o konferencji TUTAJ.