Kuriozalny artykuł Washington Post

dodał 5 października 2014 o 00:36 w kategorii Drobiazgi  z tagami:

Jedna z największych gazet w USA, uznawany za poważną publikację Washington Post, opublikował kuriozalną opinię na temat szyfrowania telefonów komórkowych. Niedawno Apple i Google postanowiły domyślnie szyfrować zawartość telefonów za pomocą klucza znanego tylko użytkownikowi. Jest to bardzo nie na rękę amerykańskim organom ścigania. Gazeta wzywa zatem do kompromisu, proponując rozwiązanie:

A police “back door” for all smartphones is undesirable — a back door can and will be exploited by bad guys, too. However, with all their wizardry, perhaps Apple and Google could invent a kind of secure golden key they would retain and use only when a court has approved a search warrant.

Policyjna tylna furtka dla wszystkich smartfonów nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ mogą do niej uzyskać dostęp również osoby niepowołane. Może jednak Apple i Google, korzystając ze swoich czarodziejskich umiejętności, mogą wynaleźć coś w rodzaju złotego klucza, który będzie tylko w ich posiadaniu i będzie stosowany jedynie w przypadku sądownie zatwierdzonego nakazu przeszukania.

Ktoś tu się chyba naoglądał zbyt dużo Harry’ego Pottera, a złoty klucz wchodzi niniejszym na stałe do słownika bezpieczeństwa jako uniwersalna tylna furtka, która nie jest tylną furtką, bo nikt nie będzie jej nadużywał. Albo coś w tym stylu.

zlotyklucz