05.10.2014 | 00:36

Adam Haertle

Kuriozalny artykuł Washington Post

Jedna z największych gazet w USA, uznawany za poważną publikację Washington Post, opublikował kuriozalną opinię na temat szyfrowania telefonów komórkowych. Niedawno Apple i Google postanowiły domyślnie szyfrować zawartość telefonów za pomocą klucza znanego tylko użytkownikowi. Jest to bardzo nie na rękę amerykańskim organom ścigania. Gazeta wzywa zatem do kompromisu, proponując rozwiązanie:

A police “back door” for all smartphones is undesirable — a back door can and will be exploited by bad guys, too. However, with all their wizardry, perhaps Apple and Google could invent a kind of secure golden key they would retain and use only when a court has approved a search warrant.

Policyjna tylna furtka dla wszystkich smartfonów nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ mogą do niej uzyskać dostęp również osoby niepowołane. Może jednak Apple i Google, korzystając ze swoich czarodziejskich umiejętności, mogą wynaleźć coś w rodzaju złotego klucza, który będzie tylko w ich posiadaniu i będzie stosowany jedynie w przypadku sądownie zatwierdzonego nakazu przeszukania.

Ktoś tu się chyba naoglądał zbyt dużo Harry’ego Pottera, a złoty klucz wchodzi niniejszym na stałe do słownika bezpieczeństwa jako uniwersalna tylna furtka, która nie jest tylną furtką, bo nikt nie będzie jej nadużywał. Albo coś w tym stylu.

zlotyklucz

Powrót

Komentarze

 • 2014.10.05 08:44 Jarek

  W zacytowanym tekscie zaprzeczyli sami sobie. ;-)

  Odpowiedz
 • 2014.10.06 13:37 Sprzet

  Jak ktoś używa wyrażenia „all the wizardy” w tekście na jakiś specjalistyczny temat, można spokojnie przestać czytać ;)

  Odpowiedz
 • 2014.10.13 08:11 rafx

  Padłem!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Kuriozalny artykuł Washington Post

Komentarze