15.04.2015 | 09:33

avatar

Adam Haertle

Łata D-Linka nie usuwa błędów, za to wprowadza nowe

Kolejne doniesienia o problemach D-Linka sprawiają, że powoli przestajemy się śmiać i zbiera nam się na płacz. Po ostatniej spektakularnej wpadce z brakiem sensownych zabezpieczeń interfejsu HNAP D-Link wypuścił aktualizację oprogramowania. Craig z /dev/ttyS0 spojrzał na poprawkę i zapłakał.

Fragment spapranego kodu

Fragment spapranego kodu

Nie będziemy już wchodzić w szczegóły, bo to naprawdę strata czasu. Krótko mówiąc z trzech krytycznych błędów które D-Link sam twierdzi, że załatał, żaden nie został faktycznie usunięty. Zamiast poprawić błędne fragmenty kodu, D-Link dopisał kolejny fragment, mający weryfikować żądania przesyłane do usługi. Oczywiście również ten fragment kodu popsuł. Usuwając ryzyko przepełnienia bufora w funkcji sprintf użył funkcji sprintf podatnej na przepełnienie bufora. Poza tym nowa łata jedynie sprawdza, czy polecenia są prawidłowo skonstruowane, nie weryfikując na przykład uprawnień wydającego polecenie. Dzięki temu poniższe żądanie przywróci załatane urządzenie D-Linka do ustawień fabrycznych

wget --header="SOAPAction: http://purenetworks.com/HNAP1/GetDeviceSettings/SetFactoryDefault" http://192.168.0.1/HNAP

W ramach komentarza zacytujemy tytuł wpisu Craiga:

What the Ridiculous Fuck, D-Link?!

Jeśli macie D-Linka to zmieńcie oprogramowanie na alternatywne albo wyrzućcie przez okno i kupcie coś, gdzie da się zainstalować DD-WRT, OpenWRT czy inne Tomato. Szkoda nerwów.

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2015.04.15 09:41 jo

  Niezły fuckup.

  Odpowiedz
 • avatar
  2015.04.15 09:44 Jan Bambosz

  Aż taka niekompetencja, czy działanie świadome i celowe?

  Odpowiedz
 • avatar
  2015.04.15 12:49 var kreatywnyPseudonim

  Może chłopaki z d-linka czekają aż ktoś im podrzuci gotowy kod, widocznie na stacku nie znaleźli odpowiedzi to klepią losowy kod.

  Odpowiedz
  • avatar
   2015.04.15 13:17 scanner

   zapewne :)

   Odpowiedz
 • avatar
  2015.04.15 13:27 Raf

  Zaczynam podejrzewać, że ta cała niechęć czy nieporadność w łataniu dziur ma po części skłonić użytkowników do zakupu nowego sprzętu. Przecież to świetny powód.

  Odpowiedz
 • avatar
  2015.04.15 19:04 qwerty

  Ten asembler pochodzi z dekompilacji kodu? Zna ktoś narzędzie, którym można coś takiego uzyskać?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Łata D-Linka nie usuwa błędów, za to wprowadza nowe

Komentarze