12.01.2015 | 22:07

avatar

Adam Haertle

Notepad++ ofiarą włamywaczy

Popularna aplikacja zastępująca beznadziejny systemowy Notatnik padła ofiarą włamywaczy krótko po tym, jak wydała wersję „Je suis Charlie”, upamiętniającą ofiary masakry w paryskiej redakcji. Włamywacze zostawili przesłanie wskazujące na wyraźne sympatie proislamskie.

Podmieniona strona Notepad++

Podmieniona strona Notepad++

Co prawda na razie brak informacji o modyfikacji plików binarnych, ale jeśli w ostatnich dniach instalowaliście Notepada++ to polecamy na wszelki wypadek odinstalować i poczekać na powrót oryginalnego serwisu.

Za informację dziękujemy Zalew & stryq oraz wujekblade

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2015.01.12 23:02 pisk

  A żeby to jeszcze odinstalowanie cokolwiek wtedy dało… ;)

  Odpowiedz
 • avatar
  2015.01.13 08:53 Grigor

  Ech, mogli by się chociaż postarać i napisać po angielsku bez takich barbarzyńskich błędów. „How killed 1.5 Million People?” Lord have mercy.

  Odpowiedz
 • avatar
  2015.01.13 12:21 Tomek

  Pieprzone kozojeby… kto im dał komputer? Jak na tyle kumata osoba, żeby przeprowadzić atak na stronę wierzyw takie brednie?

  Odpowiedz
  • avatar
   2015.01.13 12:49 kez87

   Script kiddies. Tak jakby atak na stronę w dzisiejszych czasach wymagał jakichś nadzwyczajnych umiejętności a nie np. software podobnego do metasploita / samego metasploita i kilku kliknięć. Pytanie powinno raczej brzmieć – po co twórcy oprogramowania i właściciele strony www nie będącej jakimś honeypotem bawią się w politykę ? A to „Charlie Hebdo” to lewacka gazetka którą w Polskich realiach wiele razy zaskarżono by za „obrazę uczuć religijnych”.I to nie uczuć muzułmanów,bo np. z dogmatu o „trójcy świętej” też się nabijali i to tak,że NIE Urbana to przy tym co wyprawiało Charlie Hebdo całkiem przyzwoita gazetka… Oczywiście morderstwa nie popieram,ale nie dziwię się jakoś wcale,”arabskim moherom”.O ile w sprawie nie było drugiego dna – jeden z prowadzących śledztwo ws. zamachu „popełnił samobójstwo”…

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Notepad++ ofiarą włamywaczy

Komentarze