Od luksusowej willi w Dubaju do obskurnej celi w USA, czyli kariera złodzieja

dodał 15 września 2023 o 09:11 w kategorii Info  z tagami:
Od luksusowej willi w Dubaju do obskurnej celi w USA, czyli kariera złodzieja

Jak zegarki to Richard Mille, jak ciuchy to Fendi, Gucci, Versace i Balenciaga, jak samochody to Bentley, Rolls Royce i Ferrari. Kto za to wszystko płacił? Oczywiście ofiary oszustów – czasem nawet bezpośrednio na konta sprzedawców.

O Rayu Hushpuppi już kiedyś pisaliśmy – ale czas opowiedzieć jego historię w szerszej formie, bo perełek ze świata cyberprzestępców jest w niej co niemiara. Nigeryjczyk był nie tylko najgłośniej chwalącym się swoim majątkiem złodziejem – był także ważnym ogniwem wielu ciekawych oszustw, w tym takich, które trafiały na pierwsze strony gazet.

Oczywiście opowiem o jego przygodach na żywo – i to już w najbliższą środę. Zapraszam!

Pranie, oszustwa, Instagram

Hushpuppi zasłynął swoim ociekającym bogacwem profilem na Instagramie (nie linkuję, bo profil został już skasowany). Na szczęście wiele zdjęć się zachowało – więc przejrzymy je i poszukamy na nich dokumentacji popełnianych przestępstw (ponieważ oczywiście ją znajdziemy). A co jeszcze zobaczycie na webinarze? Będzie ciekawie:

  • opis, jak krok po kroku agenci FBI udokumentowali tożsamość Hushpuppiego na podstawie jego rozlicznych kont internetowych,
  • przebieg kilku oszustw typu BEC wraz z możliwością zajrzenia za kulisy komunikacji przestępców, którzy właśnie kradną 100 milionów funtów od angielskiego klubu piłkarskiego,
  • pranie pieniędzy z włamania do banku na Malcie, wykonanego przez hakerów z Korei Północnej (tak, w to też zamieszany był nasz bohater),
  • przekupywanie policjantów, by zamykali w więzieniu członków grupy, którzy pokłócili się z innymi przestępcami,
  • kupowanie paszportu z egzotycznej wyspy,
  • i wiele innych dobrych historii.

To wszystko już w najbliższą środę – lektura aktów oskarżenia (bo nasz bohater występuje w więcej niż jednym) to fantastyczna zabawa, do której was zapraszam.

Oczywiście członkowie Klubu Bezpiecznika dostęp do webinaru mają już w pakiecie. Możecie jeszcze do nich dołączyć – ale tylko do 30 września.