Pierwsza duża kradzież DOGE

dodał 26 grudnia 2013 o 07:48 w kategorii Drobiazgi, Krypto  z tagami:

Może jeszcze nie wszyscy wiedzą, ale najbardziej trendy kryptowalutą grudnia został dogecoin. Powstały jako żart, szybko przebił się przez dziesiątki innych pomysłów i zdobył przebojem serca i portfele internautów. Część kopie go zapamiętale, inni wyśmiewają, ale nie da się ukryć, że stał się popularny. A najlepiej o jego popularności niech świadczy fakt, że zainteresowali się nim hakerzy, którzy skutecznie zaatakowali serwis Dogewallet.com. Straty użytkowników według pierwszych szacunków wynoszą ok. 21 milionów DOGE, czyli ok. 12 tysięcy dolarów.

Such hack

Such hack

Kilka godzin temu na forum Doges.org pojawiły się pierwsze głosy osób, które zauważyły, ze zniknęły ich DOGE. Krótko potem serwis Dogewallet.com został zamknięty a na stronie głównej pojawił się komunikat. Według administratorów serwisu włamywacz uzyskał dostęp do systemu plików serwera i podstawił adres swojego portfela do wszystkich transakcji wychodzących. Niestety brak bliższych szczegółów technicznych. Obecnie w tym wątku w serwisie Reddit toczy się dyskusja godna co najmniej włamania do MtGoxa. Właściciele serwisu rozpoczęli już zwracanie części środków użytkowników.

Aktualizacja 2013-12-27

Śledztwo na Reddicie wskazuje, że te same osoby, które obrabowały Dogewallet, odpowiedzialne są również za włamanie do serwisu Instadoge.net oraz kopalni Dogehouse.org. Jak zatem widać, osoby zajmujące się serwerami związanymi z rynkiem DOGE niczego nie nauczyły się z bogatych doświadczeń kolegów, którzy podobny okres dojrzewania przechodzili całkiem niedawno na rynku BTC. Przypomnijmy tylko, że na liście ofiar włamywaczy żądnych pierwszej kryptowaluty są takie serwisy jak MtGox, MyBitcoin, Bitcoin7, Bitcoinica (i to kilka razy), BTC-E, Bitfloor, Vircurex, Instawallet, Bitcoin-Central, Bitinstant, BidExtreme i Slush Mining, a włamywaczom udało się nawet przełamać zabezpieczenia takich serwerowni jak Linode i OVH, by dobrać się do cudzych portfeli.

Ślad włamania do Instadoge

Ślad włamania do Instadoge