Polacy aresztowani na Heathrow za ataki DDoS

dodał 11 sierpnia 2013 o 16:09 w kategorii DDoS, Drobiazgi  z tagami:

Jak donosi serwis Techworld.com, 7 sierpnia na lotnisku Heathrow policja zatrzymała dwóch naszych rodaków w związku z atakami DDoS na jedną z firm w Manchesterze. Brak bliższych szczegółów sprawy oprócz informacji, że jedna ze stron www firmy była już obiektem ataku przestępców, firma była szantażowana a śledztwo obejmowało Wielką Brytanię, USA i Polskę. Według BBC mężczyźni, zatrzymani w lotniskowym hotelu, mają ok. 30 lat, a firma, którą szantażowali, to biznes internetowy o milionowych obrotach.

Aktualizacja 2013-08-12 15:00

Dziennikarz Graham Cluey podał, że zatrzymani to Piotr Smirnaw  (prawdopodobnie Piotr Smirnow) z Warszawy, lat 31 oraz Patryk Surmacki ze Szczecina, lat 35. Firma, którą rzekomo szantażowali to Club World Casino, którego strona była niedostępna przez 36 godzin w okolicach 2 sierpnia.

Może to zbieg okoliczności, ale dwie osoby o podanych przez brytyjską prasę personaliach są prezesem i wiceprezesem firmy Lemon Demon sp. z o.o. ze Szczecina. Poprosiliśmy firmę o komentarz w tej sprawie, jak tylko go otrzymamy, pojawi się w artykule.

Aktualizacja 2013-08-12 18:00

Otrzymaliśmy odpowiedź trzeciego członka zarządu spółki o następującej treści:

Z przykrością informuję, że firma Lemon Demon nie udziela odpowiedzi na pytania dotyczące wspomnianej przez Pana sprawy.