03.04.2015 | 20:49

Adam Haertle

Raport o stanie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP w 2014

Zespół CERT.GOV.PL właśnie opublikował coroczny raport o stanie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP. Tradycyjnie już nie znajdziecie tam żadnej sensacji, za to możecie zapoznać się ze statystykami ataków oraz opisem najważniejszych incydentów minionego roku, z których o większości mogliście już u nas czytać w dużo większych szczegółach. Niemniej polecamy jako lekturę do poduszki – dobrze wiedzieć, co rządowy CERT uznaje za istotne.

Kto atakuje Arrakisa

Kto atakuje Arrakisa

Powrót

Komentarze

 • 2015.04.04 07:53 tomek

  Jak dla mnie spoko. Skoro nie ma tam interesujacych informacji o ktorych nie wiedzielibyscie wczesniej – czy moglibyscie podac, gdzie np. opisane zostaly efekty kampanii energetic bear/dragonfly na terenie Polski (np. liczba i wektor infekcji). Co do szczegółowości, to widać że rzeczywiscie raport przygotowany został dla przecietnego uzytkownika internetu, a nie specjalistow security waszego formatu. Wesołych Swiat!

  Odpowiedz
 • 2015.04.05 23:15 Andrzej

  Z tego co widzę w statystykach na swoim blogu(ach), raport o stanie atakowanych stron opartych o WordPress z konkretnych adresów IP przedstawiałby się tak:

  1. Chiny
  2. Turcja
  3. Francja
  4. USA
  5. Rosja
  6. Niemcy
  7. Ukraina
  7. Pozostałe ( Szwecja, Włochy, Brazylia, kraje arabskie)

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Raport o stanie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP w 2014

Komentarze