Skype wysyła fragmenty rozmów do innych kontaktów

dodał 16 lipca 2012 o 20:28 w kategorii Drobiazgi, Prywatność, Wpadki  z tagami:
Skype wysyła fragmenty rozmów do innych kontaktów

Stara zasada każdego informatyka mówi „jeśli działa, to nie dotykaj”. Nie zawsze jednak można ją stosować, o czym przekonali się właśnie autorzy i użytkownicy Skype. Na forum wsparcia pojawiły się kilka dni temu wpisy osób, których rozmowy znienacka wysyłane były do innych kontaktów z ich listy. Jak opisuje problem SunnyLady78, wiadomości, które otrzymała od jednego ze swoich kontaktów, zostały bez jej udziału wysłane do innej osoby.

Microsoft potwierdził już istnienie problemu. Jak opisuje w swojej odpowiedzi, „w rzadkich przypadkach rozmowa między dwoma osobami może trafić do trzeciej osoby„. Niestety, nie opisano ani przyczyn takiej sytuacji, ani co oznaczają „rzadkie przypadki„.

Serwis ArsTechnica informuje, że problem pojawiać się może od aktualizacji wprowadzonej 21go czerwca. Jak na razie Microsoft nie opublikował kolejnej aktualizacji usuwającej ten problem, dlatego chwilowo warto powstrzymać się z ujawnianiem wrażliwych informacji w tym skądinąd całkiem bezpiecznym komunikatorze.

Otwarte pozostaje pytanie, jakie funkcjonalności wprowadziła aktualizacja z 21go czerwca, skoro ich efektem ubocznym jest przesyłanie naszych rozmów do innych odbiorców…