Sprostowanie

dodał 17 lutego 2021 o 21:09 w kategorii Info 
Sprostowanie

Sprostowanie do artykułu „Kto zarejestrował domenę, przez którą przechodzi ruch użytkowników Usecrypt Messengera„, nadesłane przez Kamila Kaczyńskiego, publikowane zgodnie z art. 31a Prawa prasowego.

Artykuł z dnia 16.02.2021 zawiera następujące nieścisłości:

1. „Wiemy zatem, że z dwóch osób wymienionych w składzie zespołu firmy Usecrypt SA ds. Usecrypt Messengera jedna informuje, że nie pracowała w tej firmie, a druga odmawia odpowiedzi na pytanie. Sam dokument nadal w momencie publikacji artykułu znajduje się na stronie firmy i nie zostały w nim wprowadzone zmiany. Ale wróćmy do domeny kryptonika.eu.”

Przedmiotowe pytania zostały przesłane przez Redaktora naczelnego portalu zaufanatrzeciastrona.pl w dniu 11 lutego, godzina 21:27 (odpowiedź udzielono 12 lutego, godzina 10:02) oraz 12 lutego, godzina 11:02 (odpowiedź udzielono 12 lutego, godzina 17:17), w związku z powyższym nie istniała możliwość dochowania drogi formalnej pozwalającej na przeprowadzenie procesu sprostowania zamieszczonych zapisów do momentu publikacji artykułu.

2. „Z domeną kryptonika.eu wiąże się także osoba Kamila Kaczyńskiego – choć nie bezpośrednio.”

Autor artykułu nie przedstawił stosownej chronologii zdarzeń – domena kryptonika.eu została zarejestrowana w dniu 26.03.2017 r., firma mojej żony rozpoczęła działalność w dniu 01.08.2018 r. Z powyższego wynika zatem nadinterpretacja redaktora w stosunku do stanu faktycznego.

3. „Dość często publikuje prace naukowe z Kamilem Kaczyńskim, drugą osobą wymienioną w prezentacji Usecrypt SA.”

Pierwsza wspólnie opublikowana praca jest datowana na rok 2020.

4. „Słowo „kryptonika” występuje także w wykazie folderów witryny http://cku3.home.pl. Zawartość folderu jest niedostępna, a nazwa serwera wskazuje na Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie, działające pod patronatem naukowym WAT.”

Firma „Kryptonika Monika Kaczyńska” odpowiada za administrowanie i konserwację wymienionej witryny w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, dlatego też posiada własne konto FTP z dedykowanym folderem. Powyższe w żaden sposób nie pozwala na jej wiązanie z przedstawioną w artykule sprawą.