23.01.2012 | 09:42

avatar

Adam Haertle

Strona premiera zhackowana

Po fali fałszywych komunikatów o włamaniach, tym razem prawdziwy. Ofiara hackerów (którzy podkreślają, że mają nic wspólnego z Anoymous) padła witryna premiera.

Różne zrzuty ekranu?

Pojawiły się co najmniej dwa różne zrzuty ekranu. W serwisach tophack.pl i onetu widnieje strona bez fragmentu

Takie były dane do panelu administratora: LOGIN: admin HASŁO:admin1

podczas kiedy w serwisie hack.pl ten fragment widnieje na zrzucie. Zmienił się też kolor i rozmiar czcionki w środkowej części strony. W wersji „bez haseł” dodany został też fragment

Donald matole Twój rząd dopadną kibole

oraz post scriptum o treści

P.S. Słyszeliśmy, że kluchy jadłeś łapami tam w Samsonowie czy gdzie to :> Byśmy zapomnieli. Nie jesteśmy z grupy przereklamowanego anoymouse Więc nawet nie próbujcie sobie tego rpzypisywać, bo stać was tylko na do s z localhostów. :)

Oba zrzuty zamieszczamy niżej dla porównania. Wygląda na to, że włamywacze w trakcie podmiany strony zmienili zdanie i zmodyfikowali jej zawartość.

W końcu prawdziwe włamanie?

Jak do tej pory ruch Anonymous nie potrafił zmienić treści żadnej strony rządowej. Pojawiały się fałszywe informacje o włamaniu na stronę Sejmu (jak się okazało, zrzut ekranu miał dwa lata), blog Kasi Tusk (tu stworzono domenę łudząco podobną do oryginalnej) czy witrynę Vagli (którą sam „zhackował” 6 lat wcześniej). Anonymous próbowali też przypisać sobie cudze włamanie na stronę Platformy Obywatelskiej. Nawet strona premiera, jak czytamy na podmienionej witrynie, nie należy do Anonymous.

   

Powrót

Komentarz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Strona premiera zhackowana

Komentarze