02.11.2012 | 12:51

Adam Haertle

Weekendowa Lektura

Od dzisiaj zaczynamy nowy cykl cotygodniowych wpisów pod tytułem Weekendowa Lektura. Postaramy się co piątek zamieszczać kilka linków do ciekawych artykułów, opracowań, raportów czy prac naukowych, które wygrzebaliśmy w tym tygodniu w trakcie poszukiwania w sieci tematów wartych opisania.

Na listę trafią głównie te materiały, które chcieliśmy opisać, ale z różnych powodów tego nie zrobiliśmy. Szkoda, by zaginęły w otchłaniach sieci, więc linki do nich znajdziecie poniżej.

Po angielsku

1. Analiza ataków DDoS opartych na DNS Amplification – dobre opracowanie Cloudflare. Przy okazji wyjaśnienie, czemu ataki DDoS nie są dla nich problemem. Dla zainteresowanych temat rozwija jeszcze Ars Technica.

2. Analiza rosyjskiego podziemia internetowego – Trend Micro przygotowało wnikliwe, pełne informacji źródłowych opracowanie. Ciekawa lektura.

3. Raport z analizy powłamaniowej do urzędu certyfikacji DigiNotar – nie żaden APT, tylko old school hacking. Porządny raport firmy Fox-IT. Umiejętności włamywacza robią wrażenie – chociaż zostawił przez pomyłkę swój adres IP.

4. Wycieki informacji między maszynami wirtualnymi i ich użycie do wyciągania kluczy prywatnych – porządna praca naukowa, lektura trudna (przynajmniej dla nas), ale ciekawa.

5. Ekosystem for hakerskich – analiza Impervy. Nic odkrywczego, ale może kogoś zainteresuje.

Po polsku

Bardzo chcieliśmy zamieścić tutaj jakikolwiek link, ale niestety nie znaleźliśmy w ostatnim tygodniu żadnego materiału w naszym języku wartego uwagi. Jeśli przeczytaliście coś dobrego – dajcie znać!

Powrót

Komentarze

 • 2012.11.02 13:17 Paweł

  Bardzo podoba mi się ta seria. Dzięki za linki.

  Odpowiedz
 • 2012.11.02 16:21 mnmnc

  Super. Wlasnie wczytuje sie w black-tulip..
  Bardzo fajny pomysl na serię.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Weekendowa Lektura

Komentarze