Weekendowa Lektura

dodał 2 listopada 2012 o 12:51 w kategorii Info, Top  z tagami:
Weekendowa Lektura

Od dzisiaj zaczynamy nowy cykl cotygodniowych wpisów pod tytułem Weekendowa Lektura. Postaramy się co piątek zamieszczać kilka linków do ciekawych artykułów, opracowań, raportów czy prac naukowych, które wygrzebaliśmy w tym tygodniu w trakcie poszukiwania w sieci tematów wartych opisania.

Na listę trafią głównie te materiały, które chcieliśmy opisać, ale z różnych powodów tego nie zrobiliśmy. Szkoda, by zaginęły w otchłaniach sieci, więc linki do nich znajdziecie poniżej.

Po angielsku

1. Analiza ataków DDoS opartych na DNS Amplification – dobre opracowanie Cloudflare. Przy okazji wyjaśnienie, czemu ataki DDoS nie są dla nich problemem. Dla zainteresowanych temat rozwija jeszcze Ars Technica.

2. Analiza rosyjskiego podziemia internetowego – Trend Micro przygotowało wnikliwe, pełne informacji źródłowych opracowanie. Ciekawa lektura.

3. Raport z analizy powłamaniowej do urzędu certyfikacji DigiNotar – nie żaden APT, tylko old school hacking. Porządny raport firmy Fox-IT. Umiejętności włamywacza robią wrażenie – chociaż zostawił przez pomyłkę swój adres IP.

4. Wycieki informacji między maszynami wirtualnymi i ich użycie do wyciągania kluczy prywatnych – porządna praca naukowa, lektura trudna (przynajmniej dla nas), ale ciekawa.

5. Ekosystem for hakerskich – analiza Impervy. Nic odkrywczego, ale może kogoś zainteresuje.

Po polsku

Bardzo chcieliśmy zamieścić tutaj jakikolwiek link, ale niestety nie znaleźliśmy w ostatnim tygodniu żadnego materiału w naszym języku wartego uwagi. Jeśli przeczytaliście coś dobrego – dajcie znać!