24.08.2012 | 12:51

avatar

Adam Haertle

Włamanie na serwer 6 Brygady Powietrznodesantowej

Kilka godzin temu arabska grupa NeT-DeViL podmieniła kilka polskich wojskowych witryn www, w tym stronę słynnej 6 Brygady Powietrznodesantowej im. Generała Sosabowskiego. Podmienione witryny jeszcze przed chwilą były dostępne w sieci.

Ostatnimi czasy rzadko zdarzają się podmiany witryn wojskowych serwerów (nie licząc strony głównej MON w trakcie „afery z ACTA”). Niestety, jak się okazuje, strony www nawet najbardziej elitarnych jednostek ciągle nie są zabezpieczone wystarczająco dobrze, by powstrzymać arabskich script-kiddies.

Kilka godzin temu zaatakowane i podmienione zostały witryny:

Na podmienionych witrynach włamywacze zamieścili tradycyjne pozdrowienia i adresy kontaktowe.

Wygląd witryn jeszcze przed chwilą

W treści podmienionej strony umieszczono także przesłanie wideo, w którym pojawia się logo grupy bojowników Ansar Al-Sunna, walczącej z amerykańską okupacją Iraku.

Zamieszczone na początku filmu fragmenty Koranu to sura Al-Imran, 169-171:

I nie uważaj tych, którzy zostali zabici na drodze Boga, za umarłych. Przeciwnie, oni są żyjący! Oni u swojego Pana otrzymują zaopatrzenie,
Radując się tym, co dał im Bóg ze Swojej łaski. I oni radują się na myśl o tych, którzy się jeszcze z nimi nie połączyli i pozostali w tyle, ponieważ oni nie doznają żadnego strachu i nie będą zasmuceni.
Oni się radują błogosławieństwem i łaską od Boga, i tym, że Bóg nie gubi nagrody wierzących.

Co ciekawe, 4 z podmienionych stron umiejscowione były na tym samym serwerze, jednak strona 6 Brygady Powietrznodesantowej funkcjonowała na osobnej maszynie. Pozostaje mieć nadzieję, że były to jedynie strony – wizytówki, nie podłączone do żadnego systemu o znaczeniu militarnym.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Włamanie na serwer 6 Brygady Powietrznodesantowej

Komentarze