16.01.2012 | 18:15

Adam Haertle

Włamanie na serwer T-Mobile

TeaMp0isoN, znany z ataków na LulzSec, tym razem dopadł serwer firmy T-Mobile, prawdopodobnie znajdujący się pod adresem http://newsroom.t-mobile.com. W serwisie PasteBin opublikowano listę 39 użytkowników serwera wraz z ich hasłami zapisanymi otwartym tekstem. Nie udało się określić, z jakiej usługi pochodziły opublikowane hasła.

Co zaskakujące, hasła w znakomitej większości były identyczne: 25 użytkowników miało hasło „112112” a kolejnych 3 „glg5548”. Oprócz pracowników T-Mobile, część użytkowników posiadała konta email w domenie glg.com, należącej do agencji interaktywnej.

Włamywacze prawdopodobnie mieli dostęp do serwera od końca października (wskazuje na to data zamieszczona w ich publikacji) do 14 stycznia, kiedy TriCk, lider grupy TeaMp0isoN opublikował na Twitterze wpis o utracie dostępu do ważnego serwera.

W danych opublikowanych przez włamywaczy nie znalazł się adres www serwera, jednak wyszukiwanie nazwisk z listy wskazuje jednoznacznie na dział zajmujący się komunikacją z mediami, a serwis ThreatPost poinformował, że strona newsroom.t-mobile.com była w weekend niedostępna.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Włamanie na serwer T-Mobile

Komentarze