22.01.2012 | 22:35

avatar

Adam Haertle

Wpadka tygodnia – odcinek 2

Na tytuł wpadki tygodnia zasłużył sobie serwis Grindr, o którym pisaliśmy już wcześniej. Wykrycie naruszenia bezpieczeństwa 3 milionów użytkowników okazało się tylko czubkiem góry lodowej.

Powody przyznania nagrody

  1. Zaprojektowanie aplikacji w taki sposób, że indywidualny hash autoryzujący dostęp do usługi był przesyłany między użytkownikami.
  2. Niezauważenie przez kilka miesięcy serwisu www, który oferował „poszerzoną funkcjonalność” aplikacji, wykorzystując wykryte błędy.
  3. A to wszystko zyskuje dodatkowy smaczek, jako że użytkownicy – osoby o orientacji homoseksualnej – nie tylko przechowywali w aplikacji nad wyraz poufne informacje, ale i mogli oczekiwać odpowiedniego poziomu prywatności.

Połączenie tych trzech osiągnięć sprawiło, że Grindr otrzymuje od nas tytuł „Wpadki tygodnia”.

Konkurencja

Wśród konkurencji w tym tygodniu jedynym wyróżniającym się był Dreamhost, który mimo, iż podobno już nie przechowuje haseł użytkowników w postaci jawnej, to „zapomniał” o jeden tabeli, gdzie zostawił te same hasła otwartym tekstem.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Wpadka tygodnia – odcinek 2

Komentarze