Zapraszamy na nasz drugi webinar poświęcony bezpieczeństwu serwerów

dodał 19 kwietnia 2017 o 19:00 w kategorii Info  z tagami:
Zapraszamy na nasz drugi webinar poświęcony bezpieczeństwu serwerów

Czas na drugą część naszego cyklu webinarów poświęconych bezpieczeństwu serwerów, realizowanego wspólnie z Aruba Cloud. Ostatnio rozmawialiśmy o hasłach, zatem teraz czas na odcinek o aktualizacjach oprogramowania.

Nasz pierwszy wspólny webinar z Aruba Cloud cieszył się sporą popularnością – podczas trzech kolejnych edycji wzięło w nim udział kilkaset osób, a wielu z Was prowadziło na czacie ciekawe dyskusje. Planujemy zatem kontynuować cykl poświęcony bezpieczeństwu serwerów i zaprosić Was na kolejną jego część.

Jak zabezpieczyć swój serwer – aktualizacje

W trakcie drugiego webinara zobaczysz na żywo, dlaczego opieszałość w aktualizowaniu oprogramowania może doprowadzić do całkowitego przejęcia Twojego serwera. Pokażemy ataki na aplikacje webowe oraz oprogramowanie systemowe i poradzimy jak radzić sobie z kwestią aktualizacji bezpieczeństwa.

Webinar poprowadzi jeden ze współpracujących z nami na stałe trenerów, Borys Łącki, specjalista zajmujący się testami penetracyjnymi, autor kilkudziesięciu prelekcji na branżowych konferencjach, od ponad 15 lat związany z bezpieczeństwem IT. W trakcie i po zakończeniu webinara będziecie mieli możliwość porozmawiania z prowadzącym i zadania Waszych pytań.

Program wydarzenia:

00:00 – Start, incydenty związane z tematem webinara– przykłady i statystyki
00:10 – Aktualizacje oprogramowania serwerowego
00:20 – Oprogramowanie klienckie
00:25 – DEMO: Aplikacje WWW
00:40 – DEMO: Oprogramowanie systemowe
00:45 – Podsumowanie
00:50 – Sesja pytań od uczestników
01:00 – Zakończenie sesji

Webinar dla Waszej wygody będzie miał dwa terminy – odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 20 oraz dzień później, we wtorek o godzinie 12. Możecie zarejestrować się na wybrany termin, ale nikogo nie wyrzucimy, jeśli zapisze się na oba. W obu terminach pokażemy ten sam materiał, za to pytania widzów mogą się różnić :) Do zobaczenia już wkrótce online.