21.09.2017 | 06:39

avatar

Adam Haertle

Zapraszamy na nasz webinar o bezpieczeństwie serwerów w poniedziałek

Czas na kolejną część naszego cyklu webinarów poświęconych bezpieczeństwu serwerów, realizowanego wspólnie z Aruba Cloud. Ostatnio rozmawialiśmy o hasłach i aktualizacjach, zatem teraz czas na odcinek o najczęstszych błędach w konfiguracji.

Nasze webinary z Aruba Cloud cieszyły się do tej pory sporą popularnością – w każdej z trzech kolejnych edycji wzięło udział kilkaset osób, a wielu z Was prowadziło na czacie ciekawe dyskusje. Planujemy zatem kontynuować cykl poświęcony bezpieczeństwu serwerów i zaprosić Was na kolejną jego część.

Jak zabezpieczyć swój serwer – błędy w konfiguracji

W trakcie czwartego już webinara zobaczysz na żywo, jakie błędy w konfiguracji Twojego serwera możesz popełnić i jakie mogą być tego skutki. Pokażemy przykłady wpadek związanych z nieprawidłową konfiguracją i przekażemy wskazówki, jak ich uniknąć na swojej maszynie.

Webinar poprowadzi jeden ze współpracujących z nami na stałe trenerów, Borys Łącki, specjalista zajmujący się testami penetracyjnymi, autor kilkudziesięciu prelekcji na branżowych konferencjach, od ponad 15 lat związany z bezpieczeństwem IT. Asystować mu będzie redakcja z3s. W trakcie i po zakończeniu webinara będziecie mieli możliwość porozmawiania na żywo z prowadzącymi i zadania Waszych pytań.

Program wydarzenia:

00:00 – Start, incydenty związane z tematem webinara – przykłady i statystyki
00:10 – Konfiguracja serwera – najważniejsze problemy
00:30 – DEMO: Błędy w konfiguracji serwera
00:45 – Podsumowanie
00:50 – Sesja pytań od uczestników

Webinar dla Waszej wygody będzie miał dwa terminy – odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 25 września o godzinie 20 oraz dzień później, we wtorek 26 września o godzinie 12. Wpiszcie już teraz do kalendarzy! Możecie zarejestrować się na wybrany termin (a także na przyszłe webinary w 2017), ale nikogo nie wyrzucimy, jeśli zapisze się na oba. W obu terminach pokażemy ten sam materiał, za to pytania widzów mogą się różnić :) Do zobaczenia już wkrótce online.

Nagrania poprzednich webinarów

Nagrania naszych (i Waszych) wcześniejszych występów (o hasłach, aktualizacjach i kopiach bezpieczeństw) możecie zobaczyć pod tym linkiem (wymaga rejestracji).

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2017.09.21 14:32 Test

  Słaby termin, 25-26 widzimy się na PLNOGu. :)

  Odpowiedz
 • avatar
  2017.09.21 16:02 007

  Czy jest szansa aby dodac IIS-a ?

  Odpowiedz
 • avatar
  2017.09.25 17:52 Duży Pies

  Borysie, będą dalej comiesięczne spotkania bezpieczników we Wrocku?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zapraszamy na nasz webinar o bezpieczeństwie serwerów w poniedziałek

Komentarze