26.09.2018 | 08:33

avatar

Adam Haertle

Zapraszamy na nasz webinar o zarządzaniu incydentami w usługach chmurowych

Wiele firm korzysta już z różnych usług chmurowych – czasem mniej, czasem bardziej świadomie. Niektóre dowiadują się o tym dopiero, gdy wydarzy się incydent bezpieczeństwa. Jak postępować w takiej sytuacji? Kto ponosi odpowiedzialność?

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć na naszym webinarze. Wspólnie z firmą Aruba Cloud, dostawcą usług chmurowych, przygotowaliśmy cykl artykułów i webinarów, których czytelnicy i uczestnicy gromadzą wiedzę potrzebną, by móc w pełni świadomie podjąć decyzję dotyczącą przenosin swojej infrastruktury – w części lub w całości – do chmury. Za nami już wiele artykułów i kilka webinarów – czas na kolejne, już w czwartek o 20 i w piątek o 12.

Zarządzanie incydentami w chmurze

To już nasz trzeci w tym roku webinar poświęcony zagadnieniom związanym z migracją do chmury. Tym razem rozmawiać będziemy o tym, co w chmurze może się wydarzyć złego i jak powinniśmy na to reagować. Podział kompetencji i odpowiedzialności charakterystyczny dla środowisk chmurowych utrudnia znalezienie odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań w momencie incydentu, czyli jak rozkłada się odpowiedzialność za jego obsługę. Postaramy się Wam pomóc odnaleźć w analogicznej sytuacji.

Nasz ekspert, Marcin Fronczak, jest świetną osobą do poprowadzenia tego webinara – jest prezesem Cloud Security Alliance Polska, a także jako pierwszy w Polsce został posiadaczem certyfikatu i trenerem z zakresu bezpieczeństwa chmur Certified Cloud Security Knowledge (CCSK).

Program wydarzenia:

  • 00:00 – Start, omówienie zagadnień poruszanych w poprzednich artykułach
  • 00:10 – Regulacje, normy, standardy w zakresie zgłaszania incydentów
  • 00:30 – Wyzwania organizacyjne, prawne i techniczne w zarządzaniu incydentami
    w chmurze
  • 00:45 – Podsumowanie
  • 00:50 – Sesja pytań od uczestników
  • 01:00 – Zakończenie sesji

Webinar dla Waszej wygody będzie miał dwa terminy – odbędzie się już w najbliższy czwartek, 27 września, o godzinie 20 oraz dzień później, w piątek, 28 września, o godzinie 12. Wpiszcie już teraz do kalendarzy! Możecie zarejestrować się na wybrany termin, ale nikogo nie wyrzucimy, jeśli zapisze się na oba. W obu terminach pokażemy ten sam materiał, za to pytania widzów mogą się różnić :) Do zobaczenia już wkrótce online.

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zapraszamy na nasz webinar o zarządzaniu incydentami w usługach chmurowych

Komentarze