11.10.2017 | 13:06

avatar

Adam Haertle

Zapraszamy na nowy webinar poświęcony błędom w konfiguracji usług

Minął już prawie miesiąc od naszego poprzedniego spotkania, zatem czas kontynuować cykl webinarów poświęconych bezpieczeństwu serwerów, realizowanego od początku roku wspólnie z firmą Aruba Cloud. 

Nasze webinary z Aruba Cloud cieszyły się do tej pory sporą popularnością – w każdej z czterech kolejnych edycji wzięło udział kilkaset osób, a wielu z Was prowadziło na czacie ciekawe dyskusje. Kontynuując cykl poświęcony bezpieczeństwu serwerów zapraszamy Was na kolejną jego część. Ostatnio rozmawialiśmy o najczęstszych błędach w konfiguracji serwerów, zatem w poniedziałek omówimy błędy w konfiguracji usług.

Jak zabezpieczyć swój serwer – błędy w konfiguracji usług

W trakcie piątego już webinara zobaczysz, jakie błędy w konfiguracji usług Twojego serwera możesz popełnić i jakie mogą być tego skutki. Pokażemy przykłady wpadek związanych z nieprawidłową konfiguracją, niektóre zademonstrujemy na żywo i przekażemy wskazówki, jak ich uniknąć na swojej maszynie.

Webinar poprowadzi jeden ze współpracujących z nami na stałe trenerów, Borys Łącki, specjalista zajmujący się testami penetracyjnymi, autor kilkudziesięciu prelekcji na branżowych konferencjach, od ponad 15 lat związany z bezpieczeństwem IT. Asystować mu będzie redakcja z3s. W trakcie i po zakończeniu webinara będziecie mieli możliwość porozmawiania na żywo z prowadzącymi i zadania Waszych pytań.

Program wydarzenia:

00:00 – Start, incydenty związane z tematem webinara – przykłady i statystyki
00:10 – Konfiguracja usług – najważniejsze problemy
00:30 – DEMO: Błędy w konfiguracji usług
00:45 – Podsumowanie
00:50 – Sesja pytań od uczestników

Webinar dla Waszej wygody będzie miał dwa terminy – odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 16 października o godzinie 20 oraz dzień później, we wtorek 17 października o godzinie 12. Wpiszcie już teraz do kalendarzy! Możecie zarejestrować się na wybrany termin (a także na przyszłe webinary w 2017), ale nikogo nie wyrzucimy, jeśli zapisze się na oba. W obu terminach pokażemy ten sam materiał, za to pytania widzów mogą się różnić :) Do zobaczenia już wkrótce online.

Nagrania poprzednich webinarów

Nagrania naszych (i Waszych) wcześniejszych występów (o hasłach, aktualizacjach i kopiach bezpieczeństw) możecie zobaczyć pod tym linkiem (wymaga rejestracji).

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2017.10.11 13:45 Łukasz

  XXI wiek a do rejestracji flash wymagany

  Odpowiedz
  • avatar
   2017.10.14 12:00 Krychuu

   Przypadek? Nie sądzę! ;-)

   Odpowiedz
 • avatar
  2017.10.15 18:01 1234567890

  flaszrz? a juz chcialem klikac ;\

  Odpowiedz
 • avatar
  2017.10.16 20:02 Robert

  Nawet się zarejestrowałem.
  Już zapomniałem co to flash i nie mam zamiaru sobie przypominać w związku z tym nie obejrzę/.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Zapraszamy na nowy webinar poświęcony błędom w konfiguracji usług

Komentarze