10.02.2015 | 09:28

avatar

Adam Haertle

10 milionów par login+hasło do pobrania

Badacz zajmujący się bezpieczeństwem haseł wypuścił do sieci część zebranego przez siebie materiału. Jest to ciekawy materiał do analiz statystycznych, lecz nie należy go traktować jako sensację. Wszystkie dane w nim zawarte pochodzą z upublicznionych w ciągu ostatnich kilkunastu lat wycieków. Ciekawym aspektem pliku jest fakt, że oprócz 10 milionów haseł zawiera on także powiązane z nimi loginy (w przypadku adresów email bez części domenowej).

Fragment pliku

Fragment pliku

Jak zauważa autor pliku relacja loginu do hasła jest często pomijana w analizach – a może być ciekawym tematem badania (ktoś pamięta tryb single w JtR?). Plik jest do pobrania w formie torrentu i zawiera także polskie wpisy (dupa.8 nie może kłamać).

Powrót

Komentarz

  • avatar
    2015.02.10 11:16 Mlasker

    Definitywnie brakuje opisu dlaczego osoba zamieszczająca plik z hasłami i loginem musiała aż tak obszernie uzasadniać swoją decyzję – szkoda, bo sam temat dość ciekawy, i myślę że w EU również podobne zagrożenie istnieje

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

10 milionów par login+hasło do pobrania

Komentarze