17.05.2012 | 22:37

Adam Haertle

7% witryn w domenie gov.pl jest dobrze chronionych

Zespół CERT.GOV.PL opublikował kolejny raport kwartalny. Wśród najciekawszych informacji możemy wyczytać wstępne wyniki analiz ankiet, które rozesłano na początku tego roku w ramach reakcji na falę ataków na serwisy rządowe. Z zebranych odpowiedzi wynika, iż 7% portali w domenie gov.pl ma akceptowalny profesjonalny poziom bezpieczeństwa, natomiast 18% to portale o nieakceptowalnie niskim poziomie zabezpieczeń.

W raporcie czytamy także, iż w pierwszym kwartale tego roku miały miejsce podmiany stron w poddomenach sdn.gov.pl, so.gov.pl, mil.pl, edu.pl oraz oip.pl, związane ze starymi wersjami oprogramowania i udostępnianiem paneli administracyjnych dla zewnętrznych adresów IP. Zespół CERT.GOV.PL zajmował się także błędami SQLi w witrynie PAN i PIH, problemem Directory Traversal na stronie NFZ, atakami słownikowymi na serwis poczty elektronicznej Sejmu oraz atakami typu APT skierowanymi na pracowników administracji rządowej (niestety nie podano szczegółów).

Zainteresowanym polecamy lekturę całości raportu.

Powrót

Komentarz

  • 2012.05.17 23:16 ojoj

    Ponieważ statystyka jest na podstawie badania ankietowego, możemy powiedzieć, że 'tylko 7% administratorów/właścicieli serwisów gov.pl uważa swoje serwisy za bezpieczne’ ;)

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

7% witryn w domenie gov.pl jest dobrze chronionych

Komentarze