24.03.2012 | 00:11

Adam Haertle

Bazy kilkunastu polskich serwisów sprzedawane w sieci

Są takie miejsca w internecie, gdzie Google nie zagląda. Znaleźć tam można prawie wszystko, w tym również i oferty sprzedaży baz danych serwisów www. Z ciekawości rzuciliśmy okiem na jeden z takich zakątków i znaleźliśmy kilka ofert z naszego kraju.

W aktualnej ofercie kilku sprzedających znajdują się poniżej opisane bazy danych lub prawa dostępu. Zawarliśmy też wszystkie dostępne informacje a tam, gdzie było to możliwe, zweryfikowaliśmy prawdziwość twierdzeń sprzedających. Informacje te zostały również przesłane do administratorów poniższych serwisów.

www.ezoforum.pl

Podobno największe polskie forum ezoteryczne. W ofercie kompletna baza. Sprzedający jako dowód udostępnił zrzut prywatnych wiadomości forumowiczów od roku 2005 do 11 marca 2012.

www.wizaz.pl

Jeden z największych polskich serwisów kobiecych. W ofercie kompletna baza, wg sprzedającego pochodząca z roku 2011. Brak próbki.

www.stodola.pl

Serwis warszawskiego klubu Stodoła. W ofercie kompletna baza ponad 27 tysiącami kont użytkowników, wg sprzedawcy wyciągnięta w marcu tego roku. W bazie adres email i hash hasła, dla niektórych kont również imię i nazwisko. W próbce dwa rekordy.

www.metin2.pl

Świat MMOG. W ofercie kompletna baza, brak próbki.

www.maxior.pl

Popularny serwis filmowy. W ofercie kompletna baza, brak próbki.

www.gamepad.pl, www.pukawka.pl, www.warezisko.net (2011), www.operon.pl (2011), www.muzikum.pl (2011), www.nedds.pl (2011), www.dobryskil.pl, www.swiatrapu.pl,

Różne serwisy, dostępne kompletne bazy, brak próbek.

www.forumwpia.org

Forum studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, w ofercie konto roota. Na dowód sprzedający pokazuje kawałek loga

[root@server]-[~]# uname -a
Linux server [usunięte na prośbę administratora] #1 SMP Mon Oct 24 20:49:24 MSD 2011 i686 GNU/Linux
[root@server]-[~]# id
uid=0(root) gid=0(root) groups=0(root)

forum.softmania.pl

Baza tego serwisu została udostępniona do pobrania. Zawiera dane ok. 5 tysięcy użytkowników (nick, email, hash), ostatnie dane z 18 lutego 2012.

Plus, na deser, garść serwisów, w których istnieją luki typu SQLi, więc pojawienie się ich baz na rynku jest tylko kwestią czasu: cs-server.pl, dzikie.net, wiocha.pl,unreal.pl, lechiazg.pl, www.lechia.zgora.pl, www.kobietabezpieczna.pl, fotogielda.pl, mcdonalds.pl.

Wszystkim użytkownikom wyżej wymienionych serwisów polecamy pilną zmianę hasła, z którego tam korzystali.

A biorąc pod uwagę skalę zjawiska, polecamy regularne zmienianie hasła – prędzej czy później większość serwisów tak czy inaczej padnie…

Powrót

Komentarze

 • 2012.03.24 15:43 Torowisko

  Czemu nie podajecie źródła tych baz? [wycięte]

  Odpowiedz
 • 2012.03.24 16:29 Adam

  Kto szuka, ten znajdzie. Nie publikujemy bezpośrednich linków.

  Odpowiedz
 • 2012.03.24 16:44 Torowisko

  A jakieś zrzuty ekranu?

  Odpowiedz
 • 2012.03.24 16:48 vjelr2xdaqsgslzr.onion

  I tak dobrze że istnieje ta strona, dobra alternatywa dla niebezpiecznika :)

  Odpowiedz
 • 2012.04.27 22:09 WEBtrol

  To bardzo proste. każda baza powyżej 100 000 adresów mailowych aktywnych (unikalnych) użytkowników to wartość na dzisiejszym rynku.

  a co do legalności, jeśli rejestrując się „gdzieś” zgodziliśmy się na przestrzeganie regulaminu, którego nie czytamy to mamy pozamiatane, gdyż bardzo często znajduje się tam klauzura o możliwości przekazywaniu informacji o użytkownikach w trzecie ręce.

  Czytajcie regulaminy. A mniej spamu będzie chodzić po waszych skrzynkach.

  Używajcie wielu maili, do różnych celów.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Bazy kilkunastu polskich serwisów sprzedawane w sieci

Komentarze