Dwa dni, 4 równoległe ścieżki, 63 wykłady, 16 godzin dobrej zabawy i prawie 800 zadowolonych uczestników – to bilans, z którego jestem bardzo zadowolony. Ale to nie moja zasługa – ja tylko was namówiłem do udziału, a ciężką robotę zrobili prelegenci.
Czy można zorganizować wielkie święto security, nie mogąc zebrać wszystkich w jednym miejscu? Patrząc w wasze komentarze po imprezie, widzę, że zadanie wykonaliśmy (kto nie wypełnił jeszcze ankiety – bardzo o to proszę, link macie w e-mailu z nagraniami). Największa jednak w tym zasługa osób, które zgodziły się podzielić swoją wiedzą.
Bombowe prelekcje
Z ogłoszeniem najlepszych 10 wykładów poczekam, aż więcej osób wypełni ankiety, ale już teraz chciałem opowiedzieć, które wystąpienia najczęściej przewijały się w relacjach zafascynowanych słuchaczy:
Dorota Kulas i jej prelekcja o phishingu na pewno zostanie na długo zapamiętana przez uczestników. Dorota, zgodnie z obietnicą, zabrała temat na wyższy poziom i pokazała, jak tak pozornie trywialne zadanie realizować niezwykle profesjonalnie.
Michał Purzyński i jego opowieść o atakach APT na sieć Mozilli też was zauroczyła. Mieliśmy mnóstwo szczęścia, że złapaliśmy Michała po tym, jak opuścił już szeregi Mozilli, a nie dołączył jeszcze do nowego pracodawcy i mógł opowiedzieć, jak było naprawdę. Petarda pełna szczegółów.
Paula Januszkiewicz pozostaje klasą sama dla siebie. Komentarze typu „jak ona to robi” na jej wykładach, a w zasadzie demonstracjach na żywo są już codziennością – nie inaczej było i tym razem.
Irek Tarnowski tym razem wyszedł poza swoje tradycyjne podwórko wykrywania zagrożeń związanych z atakami na klientów banków i systemy bankowe i zaatakował bardzo ciekawy temat ataków na bankomaty. Ekspertów w tym obszarze mało (lub są małomówni), więc tym ciekawszy wykład.
Paweł Maziarz jak zwykle nie zawiódł. Komentarze z reguły brzmiały „chaotyczny, ale natchniony” i widać było, że poszedł na żywioł. A że jego żywiołem jest Powershell, to też i wokół tego tematu wszystko się kręciło.
Z najbardziej do tej pory chwalonych warto też wspomnieć Michała Kowalczyka, Maćka Kotowicza, Tomka Bukowskiego, Adama Zabrockiego, Kacpra Szurka, Michała Sajdaka i Michała Bentkowskiego.
Choć 4 z powyższych prelekcji zgodnie z życzeniem prelegentów nie były rejestrowane (Kulas, Kotowicz, Zabrocki, Purzyński), to reszta nagrań (i kilkadziesiąt innych!) czeka na uczestników. E-mail macie w skrzynce.
Przypominam także wszystkim uczestnikom – wypełnijcie ankietę! Link też macie w e-mailu z wideo. Dzięki waszym głosom wiem, kogo rezerwować na edycję 2021.
Widzimy się 27 listopada 2021
Mam wielką nadzieję, że podczas Oh My H@ck 2021 spotkamy się na żywo. Możecie już kupić bilety (także w opcji z giftpackiem) – obiecuję, że taniej już nie będzie, a oferta wkrótce wygasa. Gwarantuję, że program będzie jeszcze lepszy!
Komentarze
Kiedy nagrania, nie mam emotki na pikne oczy ¶*)3D<
Uczestnicy mają od poniedziałku w swojej poczcie
W nagraniach z konferencji ciągle brakuje kilku, które nie były zaznaczone jako [LIVE ONLY], ale nadal nie trafiły do kolekcji nagrań. Np. „Co robi socjolog œsród hackerów” (Pt/9:00)lub „5 kroków do zmniejszenia wpadek bezpieczeństwa” (Pt/13:00)
Kiedy można się ich spodziewać?
5 nowych nagrań właśnie się pojawiło.
„Ale to nie moja zasługa – ja tylko was namówiłem do udziału, a ciężką robotę zrobili prelegenci.” mówi ktoś kto miał aż dwie świetne prelekcje :D chyba, ze jest was dwóch Adamów H.
Nagrania są w bardzo dobrej jakości i dobrze się ogląda i cieszę się, że są dostępne, bo wybór pierwszego priorytetu jak zwykle nie był łatwym zadaniem.
Moja ulubiona konferencja, dzięki za włożony wysiłek, organizacja takiego wydarzenia raczej łatwa nie była.
Super konferencja, poziom WTH się utrzymał! Dziękuję Adam, dziękuję organizatorom, dziękuję prelegentom.
Mam nadzieję że formuła dwudniowa sprawdziła się na tyle żeby utrzymać się w przyszłym roku.
A p. Dorota chyba obiecała udostępnić swoją prezentację (nie chodzi o video)?
Napisz proszę na [email protected] to ogarniemy :)