14.05.2023 | 09:53

Adam Haertle

CONFidence 2023, czyli mój przewodnik po programie konferencji

Są osoby, które jeżdżą na CONFidence tylko w celach towarzysko-imprezowych. Nie dziwię się im, bo to dobra okazja. Są też osoby, które chcą zobaczyć jakieś ciekawe wykłady. Tym też się nie dziwię, bo będzie co oglądać. A co konkretnie?

CONFidence 2023 już za niecały miesiąc. Sam jestem zwolennikiem zrównoważonego trybu uczestnictwa w konferencji – czas musi być i na słuchanie dobrych prelekcji, i na słuchanie dobrych historii w kuluarach. Jako członek Rady Programowej trochę opisów wykładów już przeczytałem i mam swój plan uczestnictwa, którym się z wami podzielę. Pamiętajcie tylko, że:

  • jak wiecie, nie jestem „osobą techniczną”, zatem będzie raczej fabularnie niż binarnie,
  • nie jestem też zwolennikiem sytuacji, w której Polacy w Polsce mówią do Polaków po angielsku,
  • poniższe zestawienie to moje preferencje, wasze mogą być (i pewnie są) inne :)
Zeszłoroczny CONFidence

Dzień pierwszy

Zacznę od wykładu Dominika Rozdziałowskiego, który niedawno zmienił mundur i teraz pracuje w MON (choć w garniturze). Ciekaw jestem, czy o tej pracy będzie opowiadał równie barwnie, jak o czasach policyjnych. Na drugim slocie na razie planuję przygotowanie do swojego występu (program ma jeszcze dwie dziury). Na trzecim nie mam zbyt wielkiego wyboru – wspólnie z Piotrkiem Zarzyckim opowiemy wam, jak przez kilka tygodni pracowicie trollowaliśmy (nie tylko) nigeryjskich oszustów. Spróbujemy was także namówić do podobnej zabawy, by zniechęcić oszustów do atakowania Polaków. Będzie też quiz na żywo z nagrodami, zapraszamy. O 12 lunch będzie walczył z wykładem Szymona Chadama o hakowaniu biletów komunikacji miejskiej. O 13 w moim kalendarzu zdecydowanie wygrywają Agata Ślusarek i Adam Lange, którzy nie podali jeszcze tematu, ale wiem, że będzie o atakach „typu OLX” od zaplecza – zapowiada się bardzo ciekawie. O 14, jeśli trawienie lunchu nie pokona woli edukacji, posłucham Krzysztofa Zająca i Adama Klisia o tym, jak CERT Polska broni internetu. O 15 Kamil Frankowicz i walka z automatami, a o 16 Wojtek Reguła i redteaming MacOS-a. Na deser Łukasz Cepok i mobilny malware.

Dzień drugi

Trudno powiedzieć, na którą dotrę, ale na 11 powinienem dać radę, więc zacznę od Macieja Broniarza i Ransomware Deployment Protocol. Kto nie widział wykładów Maćka, ten powinien naprawić swój błąd. O 12 Paweł Maziarz (o ile nie przytłoczy mnie ilość PowerShella). O 13 Irek Tarnowski, klasyka niebieskiego obrońcy. Od 14 do 17 jest sporo dobrych wykładów (Mateusz Ossowski, Wiktor Szymański z Krzysztofem Czerkasem, Mateusz Olejarka, Jan Iłowski, Julia Zduńczyk, Błażej Adamczyk), ale to wszystko Polki i Polacy opowiadający po angielsku. Można? Można, ale ja nie przepadam.

Podsumowanie

Jak widać, można na dobrych wykładach przesiedzieć od początku do końca imprezy, do czego oczywiście was zachęcam. A gdyby trafiły się jakieś przerwy, to zapraszam przybić piątkę, pogadać, napić się herbatki czy zrobić sobie zdjęcie ze Stefanem. Do zobaczenia w Krakowie!

Powrót

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

CONFidence 2023, czyli mój przewodnik po programie konferencji

Komentarze