Właśnie w Londynie już 4 października 2018 odbędzie się kolejna edycja CONFidence. Dlaczego tam? Sprawdźmy razem, jak można zadbać o cyberbezpieczeństwo w światowym centrum finansowym. Rejestrować się można już dziś, ze zniżką dla Z3S!
Żeby zrozumieć, dlaczego większość bezpieczników kocha CONFidence, wystarczy raz się tam wybrać. Z roku na rok CONFidence przyciąga coraz więcej uczestników i cenionych prelegentów z całego świata. W ciągu kilkunastu lat rozwoju przerodziło się z lokalnego w spotkanie o charakterze globalnym. Zatem…
– Skoro wiele osób z zagranicy przyjeżdża na CONFidence do Krakowa, to czas, by CONFidence pojechało kiedyś do nich – mówi Adam Haertle, redaktor naczelny serwisu Zaufana Trzecia Strona.
Program
Agenda konferencji w Londynie będzie skierowana do węższej niż zazwyczaj, wyspecjalizowanej grupy odbiorców.
– Temat bezpieczeństwa IT jest niezmiennie bardzo ważny zarówno dla tradycyjnych udziałowców rynku (banki, ubezpieczyciele), jak i fintechów (przelewy online, mikropłatności, pożyczki wzajemne), które ostatnio rozwijają się bardzo dynamicznie na Wyspach – przypomina Wojciech Dworakowski, Partner Zarządzający w firmie SecuRing.
Skąd jeszcze wynika taki dobór tematyki?
– Branża finansowa jest najbardziej narażona na ataki przestępców – stwierdza Adam Haertle. – Jako że Londyn to między innymi centrum światowych finansów, to właśnie na tym sektorze postanowiliśmy się skupić.
Program CONFidence zostanie podzielony na dwie odrębne ścieżki tematyczne, które pozwolą na kompleksowe zapoznanie się z tą problematyką.
Adam Lange, manager zespołu Cyber Threat Intelligence w jednej z największych polskich instytucji finansowych, zdradza, jak będzie wyglądał program konferencji:
– Uczestnicy będą mogli zgłębić wiedzę o atakach (ofensywa), metodach ich wykrywania i przeciwdziałania (defensywa) oraz o aktualnych trendach w bezpieczeństwie sektora finansowego. Będzie to także doskonała okazja, aby poszerzyć swoje grono znajomości w branży IT security i na gorąco wymienić doświadczenia.
– Nie zabraknie ważnych, bieżących tematów dla tej branży, takich jak zmiany, jakie niesie ze sobą dyrektywa PSD2, bezpieczeństwo nowinek technologicznych (np. blockchain i smart contracts), jak i nowe metody ataku i obrony – wymienia Dworakowski.
Tylko praktyka i praktycy
– Jeśli chcesz posłuchać, jak wygląda włamanie do banku w 2018 roku – CONFidence London jest dla ciebie – komentuje Michał Purzyński, lider zespołu ds. zagrożeń w firmie Mozilla.
Dlatego też na konferencji wystąpią wyłącznie praktycy: Wojciech Dworakowski, Adam Haertle, Mateusz „j00ru” Jurczyk, Piotr Konieczny, Adam Lange, Michał Purzyński, Przemysław Skowron.
Bilety od 95 funtów netto, a dla studentów TYLKO 45 funtów netto. Bilety można kupić tu.
Przy rejestracji przyda się wam kod na 15% zniżki dla czytelników: Z3S_15.
Zapraszamy!
Komentarze
Wnioskuję z zawartości strony konferencji, że wszystko odbywa się w langłydżu?
A w jakim jezyku chcialbyms zeby konferencja sie odbyla? Po koreansku, suahili czy szwedzku? Podpowiem Ci ze w Londynie mowi sie po angielsku (jeszcze w tym jezyku).
Strona konferencji jest stworzona w mieszance angielsko-polskiej, części opisujące wydarzenie w Krakowie tak właśnie wyglądają.
Polska firma organizuje, kilku polskich prelegentów… czy to całkowicie niemożliwe, że targetują polskojęzyczną grupę informatyków bezpieczeństwa w Londynie? ;-) (ok, to jest bardzo far fetched muszę przyznać)
Moje niewinne pytanie zadałem, bo chciałem się upewnić. Bywałem na nie-angielskojęzycznych konferencjach w Londynie, tu wszstko jest możliwe.
Więcej luzu.
@Maciek,
tak szczerze ma to dla Ciebie znaczenie czy będzie to po polsku czy po angielsku?
Jeżeli pracujesz w IT, jesteś tego świadomo że od angielskiego nie uciekniesz a w wielu obszarach będzie Ci łatwiej zrozumieć dane zagadnienie właśnie po angielsku (każde tłumaczenie przekłamuje przekaz).
Ja jestem zdania że każda konferencja powinna być po angielsku dla IT.
@Maciek, zarówno strona Londynu, jak i krakowkiej edycji są po angielsku ;) Na tej drugiej język polski pojawia się tylko w opisach prezentacji, które są w tym języku i są w zdecydowanej mniejszości. Mamy uczestników z całego świata i język angielski jest w takiej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem.
Coś ten kod promocyjny nie chce mi zadziałać
Faktycznie, ale powinien już działać, spróbuj jeszcze raz :)