13.04.2012 | 15:02

avatar

Adam Haertle

Jak TeaMp0isoN nagrał brytyjską policję

Grupa o nazwie TeaMp0isoN kilka dni temu zaatakowała lawiną telefonów brytyjską infolinię służącą do zgłaszania podejrzeń związanych z działalnością terrorystyczną.  Infolinia była przez wiele godzin zablokowana. Grupa opublikowała nagrania rozmów, jedna z nich okazała się inna niż pozostałe.

Grupa TeaMp0isoN znana jest z udanych ataków na serwery Blackberry, NASA, NATO czy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tym razem za cel swojej działalności przyjęła MI6, brytyjski wywiad zagraniczny, oskarżając tę organizację o stawianie zarzutów i więzienie niewinnych osób. Grupa przeprowadziła atak na brytyjską infolinię antyterrorystyczną, przez przypadek prowadzoną przez funkcjonariuszy londyńskiej policji (zamiast sprawdzić numery telefonów MI6). Atak polegał na wydzwanianiu bez przerwy na numer infolinii przy wykorzystaniu przejętego malezyjskiego serwera Asteriska.

Grupa opublikowała między innymi nagranie rozmowy swojego przywódcy z jednym z funkcjonariuszy.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić treść z YouTube.
Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Wszystko to wyglądało by jak zwykły, szczeniacki żart, gdyby nie kolejne nagranie opublikowane przez grupę, na którym słychać funkcjonariuszy rozmawiających o blokowaniu ich infolinii i ponad 700 odebranych połączeniach.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić treść z YouTube.
Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Oczywiście grupa ogłosiła, że nagranie to efekt włamania do systemu telefonicznego infolinii. Charakter nagrania wskazuje jednak dość jednoznacznie, że funkcjonariusze po prostu nie rozłączyli rozmowy po jednym z telefonów i prowadzili konwersację blisko ciągle aktywnego mikrofonu słuchawki.

Grupa przypisuje sobie sukces (źródło: Twitter)

W ramach epilogu należy poinformować, że Scotland Yard wziął się poważnie do pracy i dzisiaj rano aresztował dwóch nastolatków, podejrzewanych o udział w ataku na infolinię. Czas pokaże, które konto Twittera zamilknie.

Powrót

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Jak TeaMp0isoN nagrał brytyjską policję

Komentarze