Na konferencji Oh My H@ck wszyscy mówili po polsku. Miało to swoje zalety (każdy może posłuchać) i wady (nie każdy dobry prelegent mówi po polsku). Jak to rozwiązać? Zorganizować osobną konferencję po angielsku, ze świetnymi mówcami z całego świata.
Już 11 i 12 maja zapraszam was na Oh My H@ck International. Udało nam się zaprosić bardzo ciekawe osoby ze świetnymi wykładami – wszystko znajdziecie w programie imprezy, a poniżej przygotowałem opis najciekawszych pozycji. Bilety nie są drogie, a osoby czytające uważnie i do końca znajdą też dobry kod rabatowy. Jeśli tylko słuchanie o bezpieczeństwie po angielsku nie jest dla was problemem, to zapraszam do udziału – nie będziecie się nudzić.
Dzień pierwszy
Zaczynamy od ważnego wystąpienia bardzo na czasie. Pierwszy wykład poprowadzi Eva Galperin, szefowa ds. cyberbezpieczeństwa w Electronic Frontier Foundation. Zdawaliście ostatnio egzamin online? Pracujecie zdalnie pod nadzorem szefa? Boicie się, że były partner/partnerka was śledzi? Eva specjalizuje się właśnie w analizach oprogramowania używanego do zdalnego monitoringu naszych zachowań – i tłumaczeniu, dlaczego nie tędy prowadzi droga do bezpieczeństwa. Wykład obowiązkowy.
Pierwszego dnia będziecie mieli okazję posłuchać także Érica Vyncke z Cisco, opowiadającego o bezpieczeństwie IPv6 (to człowiek, który pisał RFC dotyczące IPv6, a także własnoręcznie implementował IPv6 w Linksysie, więc wie, o czym mówi). Wystąpi także Alec Guertin z zespołu zajmującego się w Google bezpieczeństwem Androida – Alec opowie o tym, dlaczego czasem lepiej nie używać telefonów z dodatkowym oprogramowaniem od producenta urządzenia.
Na zakończenie dnia kolejny przebój – rozmowa z Jeffem Mossem, twórcą konferencji DEF CON oraz Black Hat oraz doradcą ds. bezpieczeństwa różnych ważnych organizacji. Człowiek nie tylko o ciekawym życiorysie, ale przede wszystkim ciekawej wiedzy o świecie bezpieczeństwa. Postaramy się z niego wyciągnąć jak najwięcej :)
Dzień drugi
Mocnym otwarciem będzie wykład Aleksa Matrosowa, głównego badacza bezpieczeństwa ofensywnego w Nvidii. Aleks jest ekspertem od analizy wstecznej, bezpieczeństwa oprogramowania wbudowanego i technik wykorzystywania podatności. Pracował wcześniej w Intelu i Esecie, a opowiadać będzie o bezpieczeństwie urządzeń z perspektywy sprzętu i oprogramowania wbudowanego. Zapowiada się jeden z najciekawszych wykładów całej konferencji.
Tego samego dnia będziecie także mieli okazję posłuchać Thei Sogenbits, szefowej bezpieczeństwa estońskiej skarbówki, opowiadającej o ściganiu cyberprzestępców, dr Renee Burton z Infobloksa pokazującej, jak jej firma zidentyfikowała rosyjskiego spamera w oparciu o analizę dużej ilości informacji czy Thomasa Webera opowiadającego o technikach emulacji firmware’u.
Dzień i konferencję zamknie wykład dr. Paula Vixie, legendy internetu. Paul napisał BIND-a, pracował nad protokołami DNS i DNSSEC, stworzył pierwszą firmę walczącą ze spamem oraz pierwszy punkt wymiany ruchu sieciowego. Na Oh My H@ck International przedstawi jeden ze swoich najnowszych pomysłów, czyli system wymiany informacji o zagrożeniach.
Podsumowanie
Bardzo się cieszę, że już podczas pierwszej edycji OMH International udało się nam zmontować tak ciekawy program. Jeśli udało mi się was zainteresować, to zapraszam już 11 i 12 maja do udziału w konferencji. Jeśli ktoś nie może w tych datach – bez obaw, nagrania będą jak zwykle dostępne jeszcze przez miesiąc. A dla tych, którzy doczytali do końca, obiecany kod rabatowy, obniżający cenę o 20% – KODZIK20 – ważny do niedzieli 2 maja (działa na wszystkie pakiety z gadżetami lub bez, oprócz biletu łączonego na OMHI i OMH w jednym). Można się rejestrować. A jeśli zhakowaliście system, skacząc od razu na koniec artykułu, to szanuję, ale teraz wróćcie przeczytać, bo warto :)
Komentarze
Czemu student to tylko ktoś poniżej 26 lat? Jak ktoś ma ambicje i robi drugi fakultet i ma status studenta i przekracza 26, to się nie może załapać?
Może – ale w pełnej cenie.
Odpowiedź godna buraka.
Panie student, ja rozumiem ze nawyki z lat kiedy chodzilo sie na 'studia’ pozostaly, ale trzeba rowniez zrozumiec ze to co dostajesz za normalna kwote to i tak ulamek kosztow. Gdybys mial nabyc ta wiedze to zaplacilbym n-razy wiecej. Jak szkoda Ci zaplaci a wolisz wskazywac jaki ten swiat zly bo ktos przekroczyl 26lat, jest ambitny bo robi w fakultet (czy to powod do dumy?) A 'oni’ zdzieraja jeszcze hajs to trzeba wspomniec turaj o jednej zasadzie. W IT najpierw wykladasz hajs a potem masz profity (teraz sie edukujesz, placisz za wiedze a po jakims czasie Ci sie ona wzraca z nawiazka). Pls.: nie marudz, nie chcesz nie plac.
Ale żenująca wypowiedz…
@Haha, napisz więcej dlaczego żenująca…
Wręcz frajerska.
1. Fakultet to powód do dumy. Ale cóż, kraj wstaje z kolan, klasa inteligencji jest dziś jechana, jak w stalinizmie przed odwilżą.
2. Studia w normalnyc krajach są darmowe, a w patokapitalistycznych gospodarkach na wzór USA i GB, płatne, i wpędzają młodych ludzi w długi, byle hajs był w obiegu.
3. IT za sprawą USA stał się narzędziem władzy kapitalizmu, choćby poprzez niewidzialne mechanizmy sztucznego starzenia cennych i trudnych do wykształcenia absolwentów matematyki, informatyki, choćby z powodu sztucznej kreacji miliona nowych języków, i nieustannego szachrajowania prawami autorskimi.
4. Nasz kraj jest na tyle gupi, żeby oddawać jednych z najwartościowszych zasobów patologiom pokroju Google, czy Microsoft, zamiast zrobić potężną inwestycję na wzór Roosveltowski. Nie dość, że oddawać, to jeszcze pozostawiać z zerową wrażliwością społeczną, na pastwę kapitalistycznego nihilizmu.
Skup sie raczej na postawie studenta. Ukonczyl 26lat i chce jeszcze wyciagnac profity, bo czemu nie. Moim zdaniem smutne ze koles majac 》26lat zebra o upust bo ktos go kiedys tak nauczyl. Nawiasem mowiac nie jeden student tyle wydaje albo wiecej na imprezie co kosztuje ten event.
Myślę że najlepiej byłoby aby każdy z nas skupił się na własnym interesie a nie na wydziwianiu na cudze :)
@informatyczy-bebok
Nie oszukujmy się że konferencja może zastąpić szkolenie w zakresie przekazywanej wiedzy. Tego typu konferencje to wydarzenia przede wszystkim networkingowe. I owszem, warto za nie zapłacić, nawet dużo więcej, jeśli ktoś z takich wydarzeń umie wykuć swoją korzyść. Ale nie każdy umie i nie widzę powodu, by zawstydzać osoby, dla których ta oferta nie jest wystarczająco atrakcyjna. Każdy ma swoją kalkulację i to jest OK.
A gdzie zniżki dla robotników?
My kierowcy tirów również oczekujemy zniżki ;]
Ja w imieniu 'Madek ktore maja chorom curke’ gdzie jakie promo? ;)
No naprawdę? Wszyscy o zniżkach i żadnego komentarza na temat konferencji?
Tak więc, ekhem, dziękujemy za zaproszenie tak znamienitych gości. Obecność obowiązkowa!
Będą zniżki dla adminów?
Czemu nie ma info o prelekcji takiego speca od cybersecurity, jak Rafał Jaczyński? Cudze chwalicie, swego nie znacie.