Konkurs CTF – do wygrania wejściówka na konferencję Honeynet Workshop

dodał 17 kwietnia 2014 o 07:23 w kategorii Info  z tagami:
Konkurs CTF – do wygrania wejściówka na konferencję Honeynet Workshop

(źródło: Infomastern)

Dawno nie ogłaszaliśmy żadnego konkursu, zatem czas najwyższy. Dzisiaj do wygrania będzie darmowa wejściówka na bardzo ciekawą konferencję, która już za miesiąc odbędzie się w Warszawie. Tym razem zadania są trochę trudniejsze.

Nasz poprzedni konkurs, w którym można było wygrać wejściówkę na SECURE, miał dziesięć zadań (możecie sobie przypomnieć treść i rozwiązanie). Tym razem zadań będzie mniej, bo tylko trzy. Wszystkie zostały przygotowane przez Tomka Bukowskiego, pracownika CERT i członka zespołu Dragon Sector. W naszej ocenie są trudniejsze niż poprzednia edycja (choć oczywiście nadal możliwe do rozwiązania), bardziej jednak pasują do merytorycznego charakteru konferencji niż odnajdywanie znaczków ukrytych w pliku graficznym.

Aktualizacja

Konkurs skończył się szybciej, niż się spodziewaliśmy – Konrad podał wszystkie flagi chwilę przed północą. Oprócz niego swoje odpowiedzi zdążyło przesłać 14 osób. Dziękujemy uczestnikom i poczekamy chwilę z podaniem rozwiązań, by wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił.

Kilka słów o konferencji

Imprezę organizuje fundacja Honeynet Project, zajmująca się analizą internetowych ataków oraz tworzeniem narzędzi podnoszących poziom bezpieczeństwa sieci. Lokalnie Honeynet Project wspierany jest w przygotowaniach przez NASK oraz CERT Polska, dzięki którym mamy dla Was dzisiejszą nagrodę główną. Sama konferencja odbędzie się w dniach od 12 do 14 maja w Warszawie. W trakcie dwóch dni wykładów uczestnicy będą mogli posłuchać o monitorowaniu, analizie i zwalczaniu botnetów, honeynetach i honeypotach, analizie złośliwego oprogramowania (również w urządzeniach mobilnych) oraz bezpieczeństwie wirtualizacji. Rzadko w Polsce spotykamy taką koncentrację fachowych wykładów na tematy związane z bezpieczeństwem. Jeśli zatem interesuje Was ten zakres zagadnień, to zapraszamy do naszej zabawy.

Honeynet Project zaprasza

Honeynet Project zaprasza

CTF

Aby dać wszystkim równe szanse konkurs wystartuje z opóźnieniem. Regulamin oraz zadania konkursowe pojawią się pod tym linkiem dzisiaj o godzinie 21:00. Zasady będą bardzo podobne do poprzedniego konkursu – kto pierwszy, ten lepszy, zatem zarezerwujcie sobie wieczór – najlepiej do rana.

Jako że zwycięzca (lub zwyciężczyni?) może być tylko jeden, to informujemy, także że udział w konferencji kosztuje 150 dolarów za wykłady i drugie tyle w przypadku, gdyby kogoś bardziej interesowały warsztaty.