17.11.2020 | 06:45

Adam Haertle

Jak nie wygraliście darmowej wejściówki na Oh My H@ck, ale ciągle jeszcze możecie

Wiecie, że przez ponad tydzień na stronie Oh My H@ck darmowa wejściówka czekała na odebranie przez osobę, która kliknie w odpowiedniego linka? W końcu ktoś kliknął i odebrał – ale to nie ostatnia okazja na wejście za free.

Jak pewnie wiecie, na początku listopada opublikowaliśmy program konferencji. Program składa się z tematów wystąpień oraz ich abstraktów lub (jak kto woli) streszczeń. Wspólnie z prokurator Agnieszką Gryszczyńską postanowiliśmy przeprowadzić pewien eksperyment. Teoria robocza: nikt nie czyta abstraktów. Z tego to powodu jej wykład, pod wyjątkowo tajemniczym tytułem „Fakty o poszukiwanej porwanej zgwałconej przez kuriera wśród paczek na poczcie”, miał taki oto abstrakt (nawet nadal go ma):

W wersji tekstowej abstrakt brzmiał:

UWAGA KONKURS! pierwsza osoba, która poprawnie wskaże zakres tematyczny prezentacji otrzyma darmową wejściówkę na konferencję! Szczegóły znajdziesz w regulaminie na stronie: https://omhconf.pl/misc/Regulamin_konkursu_2.pdf

Przewidzieliśmy dwie wejściówki dla pierwszych osób, które odkryją konkurs i udzielą prawidłowej odpowiedzi. Pierwszy odkrywca zgłosił się po dobie od publikacji, lecz trafił na konkurs inną ścieżką – link do regulaminu znajdował się w stopce strony. Regulamin nieco schowaliśmy i na drugiego, właściwego zdobywcę czekaliśmy ponad tydzień. Tak, nikt nie czyta abstraktów. W tym czasie stronę odwiedziło kilka tysięcy osób, a do abstraktu Agnieszki zajrzał dopiero Mateusz „Rev” Szymaniec z zespołu CERT Polska, kiedyś także gość naszego podcastu Rozmowa Kon Trolowana (i nie, nie była to ustawka). Mateusz dostał zatem zasłużoną wejściówkę, my wiemy, że abstraktów nikt nie czyta, a dla was na pocieszenie mamy kolejną okazję zdobycia darmowych biletów.

Bilety rozdają!

Już w najbliższą środę, 18 listopada, o godzinie 21, emitujemy specjalny odcinek podcastu Rozmowa Kon Trolowana, podczas którego omówimy program OMH, odpowiemy na wasze pytania i kilka pytań zadamy.

Nagrodami tym razem nie będą Yuibkeye, jak co niedzielę, lecz właśnie darmowe wejściówki na Oh My H@ck.

Pytania mogą być związane z poprzednimi edycjami konferencji, jeszcze pod nazwą What The H@ck, ale mogą też dotyczyć zupełnie abstrakcyjnych tematów, więc każdy będzie miał szansę na zwycięstwo. Wejściówek na pewno rozdamy co najmniej kilka – zapraszamy zatem do udziału.

A na stronie pojawi się jeszcze przed konferencją co najmniej jedna zagadka – warto zatem zaglądać do programu.

PS. Dla tych, którzy czytają do końca – jeśli nie liczycie na łut szczęścia, to gwarantowane 20% zniżki dostaniecie po wysłaniu do mnie e-maila.

Powrót

Komentarze

 • 2020.11.17 11:27 Jacek

  Tu „pierwszy odkrywca”. Potwierdzam, na sam abstrakt natrafiłem dopiero 2 dni po wygranej, jak już czytałem wszystko na spokojnie :P

  Odpowiedz
 • 2020.11.18 00:08 Mateusz

  Tu „drugi odkrywca”. Adam moją wygraną skomentował słowami „to było do przewidzenia”. Nie wiem czy mam czuć się obrażonym ;).

  Odpowiedz
 • 2020.11.18 14:03 Hello Mike!

  Może nie tyle „nikt nie czyta abstraktów”, tylko „nikogo nie interesują abstrakty niektórych tematów”. Z całym szacunkiem, ale wolę bardziej techniczne aspekty, więc moje własne „sito” niektóre prezentacje czy prezenterów odsiało zanim zabrałem się do abstraktów. A ci, co wolą bardziej tematy miękkie, czy bardzo ogólne (ślizganie po temacie bezpieczeństwa albo luźno z nim powiązane) to rzeczywiście, pewnie nie czytają abstraktów. Raz, że im się nie chce, a dwa, że ogólnie mają mniej ścisłe/naukowe podejście do życia i nie używają abstraktów ;).

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Jak nie wygraliście darmowej wejściówki na Oh My H@ck, ale ciągle jeszcze możecie

Komentarze