25.02.2015 | 22:41

avatar

Adam Haertle

Lizard Squad podmienia witrynę Lenovo

Pod adresem http://shop.lenovo.com pojawiła się nowa zawartość, wskazująca na udany atak na witrynę. Strona zatytułowana jest @LizardCircle i wyświetla zdjęcia tajemniczego młodzieńca. W treści znajduje się z kolei opis „The new and improved rebranded Lenovo website featuring Ryan King and Rory Andrew Godfrey”.

Podmieniona witryna

Podmieniona witryna

Z kolei strona główna wygląda na uszkodzoną przez problemy z ładowaniem arkuszy stylów. Jak donosi The Verge, wcześniej również strona główna była podmieniona w całości. Jonathan Zdziarski informuje, że incydent może być skutkiem przejęcia domeny lub ataku na serwery DNS.

Za informację dziękujemy Łukaszowi i Michałowi.

Aktualizacja 2015-02-26: Otrzymaliśmy oświadczenie Lenovo w tej sprawie, które wnosi mniej niż sami wiemy z internetu.

Strona internetowa firmy Lenovo została zaatakowana, wskutek czego ruch przychodzący do niej jest przekierowywany. Badamy również inne aspekty tego ataku. Reagujemy na ten incydent i przywróciliśmy już pewne funkcje naszego publicznego serwisu.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, z jakimi mogą mieć do czynienia użytkownicy chcący skorzystać z różnych sekcji naszej strony. Badamy zabezpieczenia naszej sieci i podejmujemy odpowiednie działania, by wzmocnić ochronę naszej strony internetowej i informacji naszych użytkowników oraz poprawić komfort korzystania z serwisu.

Współpracujemy także z innymi podmiotami w sprawie tego ataku i będziemy publikować dodatkowe informacje w miarę ich dostępności     .

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2015.02.25 23:03 Wojciech

  A może to efekt Superfisha i jego certyfikatu?

  Odpowiedz
  • avatar
   2015.02.25 23:03 Wojciech

   Chodzi oczywiście o zdjęcia młodzieniaszka. ;-) Może miał notebooka Lenovo.

   Odpowiedz
 • avatar
  2015.02.26 06:32 cieniu

  To chyba bardziej chodzi o tego psa w tle ^^

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Lizard Squad podmienia witrynę Lenovo

Komentarze