07.10.2014 | 21:05

avatar

Adam Haertle

Masowa awaria ruterów Belkina

Od kilku godzin użytkownicy ruterów Belkina w USA i Kanadzie (na razie raporty spływają tylko z tych krajów) nie mogą korzystać z internetu. Przyczyna awarii jest nieznana. Pomaga ustawienie DNSów „na sztywno” w ruterze oraz w każdym urządzeniu, które z niego korzysta. Na poziomie dostawców internetu pomaga przekierowanie ruchu adresu heartbeat.belkin.com na adres lokalny rutera. Infolinie dostawców internetu w USA oraz samego Belkina są przeciążone zgłoszeniami wściekłych klientów, warto także poczytać komentarze na Twitterze.

Prawdopodobną przyczyną awarii nie jest aktualizacja oprogramowania (problem dotyka również osoby, które mają oprogramowanie z 2013), a raczej problem serwera, z którym kontaktują się wszystkie rutery w trakcie pracy. Co prawda pingi dochodzą do serwera i z niego wracają, ale rutery z nieznanych przyczyn odmawiają współpracy.

Linki dla zainteresowanych:

Rutery Belkina

Rutery Belkina

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2014.10.07 22:31 Paweł

  A po jaką cholerę one łączą się z serwerami Belkina?

  Odpowiedz
  • avatar
   2014.10.08 07:28 AntiSec

   backd00r :*

   Odpowiedz
 • avatar
  2014.10.08 00:43 Andrzej

  Taka sama akcja byla jakis czas temu z TP-Linkiem w Vectrze. Po prostu przestały kierowac ruchem i trzeba bylo dnsy ustawic na sztywno co zalecal producent jako rozwiazanie problemu sic!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Masowa awaria ruterów Belkina

Komentarze