12.09.2018 | 08:59

avatar

Agnieszka Wesołowska

Nadchodzi PLNOG21 – znamy pierwszą część agendy i mamy dla Was zniżki!

1-2 października zapraszamy do Krakowa na PLNOG21 – jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących rynku telco w Polsce. PLNOG to forum wymiany informacji dla tych, którzy tworzą, rozwijają i monitorują infrastrukturę telekomunikacyjną.

Zaczynamy od informacji o zniżce, którą mamy specjalnie dla naszych czytelników. Łapcie kod promocyjny na 15% rabatu – wystarczy podczas rejestracji wpisać Z3S. Uwaga studenci, dla Was cena naprawdę okazyjna. Rejestrować się można TUTAJ.

Poznaj PLNOG

PLNOG to największa w Polsce niezależna konferencja dla osób z branży telekomunikacyjnej. Uczestnikami PLNOG-a są przedstawiciele firm dostarczających usługi internetowe, telekomunikacyjne, jak również reprezentanci dużych firm, organizacji i korporacji, które korzystają z ich usług. Konferencja to doskonałe forum wymiany informacji.

PLNOG jest wydarzeniem cyklicznym i dwa razy w roku zgromadzi w jednym miejscu polskich dostawców usług internetowych, operatorów sieci, inżynierów oraz osoby zainteresowane rozwojem rynku telco. Konferencja już od 10 lat napędza i wspiera współpracę między przedstawicielami firm teleinformatycznych oraz telekomunikacyjnych.

Podczas 21 edycji PLNOG wystąpią m.in.:

 • Ron Broersma – Bezpieczeństwo US Navy, IPv6
 • Michał Sajdak – Rekonesans sieciowy – pokaz live
 • Doug Madory – Analyzing an Volatile Internet
 • Piotr Gruszczyński – WiFi calling – architektura i ograniczenia
 • David Barroso – Global Routing as a Service
 • Piotr Strzyżewski – RIPE – Co i jak?
 • Agata Kołodziejczyk – Sztuczny habitat księżycowy
 • Piotr Okupski – Filtrowanie DDoS za pomocą Wanguard

Więcej ciekawych wykładów znajdziecie TUTAJ.

Nie zabraknie praktycznych tematów z zakresu SDN, IoT, routingu i BGP, jak również Community Cornera, w którym będziemy dyskutować na tematy polskiej teleinformatyki w luźnej atmosferze. Na specjalne życzenie publiczności powróci także duet Andrzej Gab i Robert Woźny, którzy będą kontynuować kontrowersyjną historię fuckupów w polskiej branży telekomunikacyjnej.

Spotkania PLNOG to okazja nie tylko do zdobycia wiedzy, ale także niecodzienna szansa do zawarcia biznesowych znajomości – wśród uczestników znaleźć można gości ze świata biznesu (IT, dostawcy internetu, telekomunikacja, sprzęt, usługi), z instytucji publicznych (uczelnie, organa śledcze) oraz z mediów.

Z3S jako patron konferencji oczywiście też tam będzie, zapraszamy!

https://plnog.pl/pl/

Powrót

Komentarze

 • avatar
  2018.09.12 15:21 jozek

  ACTA2 przeszła, a wszyscy milczą. WTF.

  Odpowiedz
 • avatar
  2018.09.13 15:33 skandal

  Zawsze zastanawiałam mnie cena wstępu na PLNOG. Student który tak na prawdę nic nie wyniesie z konferencji wchodzi za 160 PLN, a człowiek z branży musi bulić 1-2K żeby się dostać. A biorąc pod uwagę, że to stricte biznesowe spotkanie to wizyta studentów jest tu dość dziwna.

  Odpowiedz
  • avatar
   2018.09.16 12:30 asdf

   Ja jako student muszę powiedzieć, że „nam” na takiej konferencji nie chodzi o to, co Wam biznesmenom/praktykom – nikt nie będzie nawiązywał kontaktów biznesowych ani dyskutował o ostatnim wdrożeniu protokołu X czy Y. Chodzi o osłuchanie się z tematem, a później we własnym zakresie, w domu, powiększanie wiedzy. Innymi słowy, dowiedzenie się, że w ogóle istnieje coś takiego jak X czy Y. Można wszystko znaleźć w internecie, ale też trzeba wiedzieć czego i gdzie szukać. A tu można również pozadawać prowadzącym po prezentacji noobowe pytania, jeśli coś jest niejasne. Czyli nieprawdą jest, że student nic nie wyniesie – wyniesie tyle, że będzie miał czytania na następne kilka miesięcy. Oczywiście jak ktoś totalnie nie ogarnia tematu (co to jest IP??) to raczej nie zalecałbym uczestnictwa, ale tacy studenci zapewne nie przyjeżdżają. Aha, a biletów studenckich chyba jest ok. 40, także chyba nie ma tragedii?

   Odpowiedz
 • avatar
  2018.09.13 17:06 Piotr

  Student kiedyś „będzie w branży” i będzie miał wyrobiony odruch jeżdżenia „bo to fajna impreza jest”, a pracodawca wtedy wyłoży na 1-2k PLN. Proste?

  Odpowiedz
  • avatar
   2018.09.15 15:18 Pupa

   To czy pojedzie bedzie zalezalo od pracodwacy, student moze miec odruch, sens takiego wyjazdu dyktuje prqcodawca. To nic nie zmienia..

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówkę lub inny błąd techniczny, zapraszamy do formularza kontaktowego. Reagujemy równie szybko.

Nadchodzi PLNOG21 – znamy pierwszą część agendy i mamy dla Was zniżki!

Komentarze